ASB 1/2023

Časopis ASB slaví 20 let. Jubilejní číslo se dočká slavnostního křtu

Časopis ASB vám přináší již 20 let komplexní přehled novinek z české i světové architektury, stavebnictví a developmentu. Vydržet přitom tolik let na turbulentním českém mediálním trhu a neztratit přízeň vás, čtenářů, nás naplňuje radostí i zodpovědností. Rozhodli jsme se proto první číslo jubilejního ročníku oslavit slavnostním křtem za účasti významných hostů a touto cestou poděkovat.

Za dlouhodobou přízeň a spolupráci děkujeme jak vám, čtenářům, tak i našim partnerům, díky kterým můžeme časopis vydávat a každým rokem zkvalitňovat.

Slavnostní křest jubilejního čísla se uskuteční 16. března od 18:30 v Centru architektury a městského plánování (CAMP, Vyšehradská 51) v Praze.

Nebudou chybět vzácní hosté, kteří přijali naše pozvání stát se kmotry nejnovějšího vydání. Nové číslo společně s námi pokřtí architekt Jan Kasl, předseda České komory architektů a zakladatel ateliéru JK architekti. Dalším milým hostem bude Tomáš Ctibor, zakladatel platformy 4ct, který se dlouhodobě věnuje rozvoji měst a developmentu. Kmotrem vydání bude také oceňovaný designér Roman Vrtiška ze studia Vrtiška Žák.

ASB 1/2023
ASB 1/2023 | Zdroj: archiv redakce

Během večera vám pak přítomní architekti osobně odprezentují hlavní témata nového čísla – revoluce ve stavebnictví a využití obnovitelných materiálů; šetrné začlenění dopravní infrastruktury do města a budoucnost kanceláří versus home office.

Projekt dokončení Městského okruhu Prahy představí osobně předseda ČKA, architekt Jan Kasl z JK architekti, o využití vícepodlažních dřevostaveb v boji s klimatickou změnou promluví architekt Pavel Horák z prodesi/domesi, a jak lze udělat z kancelářského prostředí magnet, spíše než příkaz, ukáže architekt Martin Stára ze studia Perspektiv. Další podrobnosti se dozvíte v programu.

Součástí večera bude také představení nové koncepce a grafiky časopisu od studia Marvil, a to přímo autory grafického designu Jiřím Karáskem a Olgou Benešovou.

Velice rádi se s vámi potkáme a poděkujeme vám osobně za přízeň, kterou věnujete časopisu ASB. Účast na akci je zdarma, je však nutná registrace předem na webových stránkách GoOut, kvůli omezené kapacitě míst v sále. Těšíme se na vás.