Xella dále snižuje svou uhlíkovou stopu, Multipor se stává prvním plně zeleným produktem

Výrobce stavebních materiálů Xella chce do roku 2030 snížit svou uhlíkovou stopu o 30 %. Prvním uhlíkově neutrálním produktem společnosti se stávají tepelněizolační desky Multipor. Xella chce tuto uhlíkovou neutralitu zdůraznit i změnou designu, Multipor se proto mění z původní žluté barvy na zelenou.

Výrobce pórobetonových prvků Xella přichází s rebrandingem jednoho ze svých klíčových produktů – Multiporu. Změna designu z korporátní žluté barvy na zelenou podtrhuje ambiciózní ekologické plány Xelly, která pokračuje ve snižování své uhlíkové stopy.

„Naší ambicí je snížit uhlíkovou stopu do roku 2030 o 30 %. Naše produkty jsou vyráběny z přírodních materiálů, jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí, zároveň se zaměřujeme i na ekologickou recyklaci. Ekologičnost Multiporu chceme nyní podpořit i rebrandingem na zelenou barvu,“ vysvětlil marketingový ředitel Xella Luděk Suchomel.

Zdroj: Xella

Minerální izolační desky Multipor se vyznačují výjimečnými izolačními vlastnostmi; pomáhají snižovat energetickou náročnost vytápění nebo chlazení budov a podporují vyvážené vnitřní klima, což umožňuje zdravější bydlení. Díky složení z výhradně minerálních složek je Multipor plně recyklovatelný. Xella nově u Multiporu kompenzuje emise CO2 nákupem dobrovolných uhlíkových offsetových kreditů, čímž se Multipor stává plně zeleným a uhlíkově neutrálním brandem.

Xella dlouhodobě snižuje svou uhlíkovou stopu, konkrétně do roku 2030 půjde o snížení
o 30 %. Pórobeton je složen z písku, vápna, cementu a vody, proto je jeho výroba citlivá k životnímu prostředí. Důraz klade Xella i na recyklaci a využití zbytkového a kazového materiálu. Ten se zpracovává ve speciálních drtičkách, výsledná směs se pak používá např. jako tzv. kočkolit, tedy stelivo pro domácí zvířata.

Větší ekologičnost výroby podporují i inovace, které vedly např. ke vzniku velkoformátových zdících prvků umožňujících jednodušší a rychlejší výstavbu. Důležitým prvkem ekologické odpovědnosti je i efektivně zvládnutá logistika díky třem výrobním závodům v ČR.

Xella CZ je dceřinou společností německé Xella Baustoffe GmbH, na českém trhu působí
od roku 1996, pod značkami Ytong, Silka a Multipor. V ČR má 3 výrobní závody,
a to v Chlumčanech, Hrušovanech u Brna a Horních Počaplech, ve kterých Xella CZ celkem zaměstnává více než 300 lidí.

ZDROJ: PR článek společnosti Xella