Rodinná firma LIKO-S získala ocenění Red Dot Design Award za chytrou celoskleněnou zasedací místnost OASIS

Česká rodinná firma LIKO-S slaví mezinárodní úspěch. Na letošním ročníku prestižních cen Red Dot Design Award 2023 vyhrála cenu za vynikající produktový design pro svou chytrou modulární zasedací místnost LIKO-S OASIS.

Mezinárodní porota ocenila nejen samotný design, ale také inovaci, kterou zasedací místnost OASIS představuje. Chytrá modulární celoskleněná zasedačka OASIS byla navržena s cílem poskytnout pohodlné a produktivní prostředí pro schůzky a spolupráci.

Zdroj: LIKO-S

Ve výbavě má řadu chytrých technologií a inovací – včetně futuristických digitálních žaluzií, bezklíčového odemykání a ovládacího panelu, který je poprvé v historii umístěn přímo ve dveřích. Nabízí také automatické osvětlení, větrání a řadu senzorů, které monitorují teplotu a vlhkost vzduchu, hladinu oxidu uhličitého i kolik lidí se právě nachází uvnitř. „Jsme neskutečně hrdí na, že se nám podařilo získat ocenění Red Dot v kategorii Office Design,“ řekl Jan Musil, výkonný ředitel společnosti LIKO-S. Jeho firma uspěla mezi desetitisíci přihlášenými produkty z celého světa.

Zdroj: LIKO-S

Tato výhra je pro nás uznáním, že naše odhodlání vytvářet lepší prostředí pro lidi i přírodu je tou správnou cestou. OASIS nabízí ty nejlepší podmínky pro práci. Na jakkoliv rušném pracovišti poskytne naprostý klid a komfort pro práci a soustředění i díky perfektnímu odhlučnění, stmívatelným sklům nebo analýze vnitřního prostředí v reálném čase. Představuje zkrátka jedinečný uživatelský zážitek, který nemá na poli kancelářských prostor obdoby,“ doplňuje Musil.

Systém OASIS se díky modulárnímu systému přizpůsobí každému prostoru. Dá se zvětšit i zmenšit dle individuálních potřeb každého zákazníka. Staví na čistých detailech a organickém designu se zaoblenými rohy, jež pro LIKO-S navrhlo Studio Reaktor. Podle architekta Jakuba Heidlera se oceněním Red Dot „potvrdila synergie při kombinování perfektní výrobní technologie s kreativním nápadem architektů. Jen díky silnému spojení českých rukou a českých hlav mohl výsledek přinést mezinárodní úspěch.“ Jedinečný minimalistický design navíc podtrhuje unikátní bezrámová celoskleněná konstrukce, která dodává prostoru vzdušnost a eleganci.

Zdroj: LIKO-S

Mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Design Award je každým rokem udělováno těm nejvíce inovativním a designově nejpovedenějším projektům z celého světa ve třech hlavních kategoriích: produktový design, designový koncept a design a komunikace značky.

Komerční informace; zdroj: LIKO-S