MUTEO jsou důkazem, že dveře nemusí mít kliku

Odlišit se, zaujmout, a přitom nerezignovat na funkčnost. To vše splňují ikonické bezklikové dveře MUTEO od společnosti SAPELI, které jsou výsledkem několikaleté spolupráce s průmyslovým designérem Petrem Novaguem. Dveře, které již posbíraly řadu prestižních ocenění - včetně architektonického Oscara, Red Dot Award, jsou určeny pro nejnáročnější zákazníky.

Dveře MUTEO, do jejichž vývoje investovala společnost SAPELI již miliony korun, jsou složeny ze dvou desek spojených středovým prvkem. Revoluční jsou v tom, že dveře a klika splynuly v jedno, skrývají unikátní mechanický zámek, a díky tomu pro otevření stačí jednoduše zatáhnout nebo zatlačit.

„Když mě lidé ze SAPELI oslovili s tím, že chtějí vymyslet originální dveře, tak jsem zaváhal. Je to přece jen téma, které bylo zpracováno milionkrát a v našich představách je to vždy jen deska s klikou. Ale řekl jsem si, že právě tohle je moment, který musím změnit,“ podotkl Petr Novague ke svému tvůrčímu přístupu k zásadní inovaci, kterou dveře MUTEO představují.

Zdroj: SAPELI

V interiéru mohou dveře MUTEO lícovat se zdí z obou stran a při vhodně zvoleném designu je lze nechat zdánlivě úplně zmizet. Dveře jsou určeny pro velmi náročné klienty a pro své realizace je využívá řada špičkových bytových architektů.

Jednou z prvních realizací, kde se unikátní dveře od SAPELI uplatnily, byla rekonstrukce domu slavného českého režiséra Jana Hřebejka. Interiér rekonstruovaného domu ze 70. let navrhovala uznávaná designérka Dagmar Štěpánová, která působí především v zahraničí.

Každý zákazník může mít dveře MUTEO přesně podle svých představ a vybírat z nepřeberného množství barevných a materiálových kombinací a typů povrchů. Letos přišla společnost SAPELI s novým designovým řešením.

Poprvé je možné kombinovat ušlechtilé materiály také se sklem. Na výběr jsou dvě varianty – plně prosklené MUTEO TONALE nebo částečně prosklené MUTEO FORTE.

Zdroj: SAPELI

„Zmizely některé obavy typu, že sklo je drahé nebo nebezpečné, protože se může snadno rozbít. Zároveň se díky lepším technologiím nabízí obrovský výběr motivů, které můžeme ve spojení se sklem používat. Druhá rovina souvisí s kultivací vkusu.

Dříve byly téměř celý den na oknech žaluzie, dnes si více hrajeme se světlem v interiéru a skleněné dveře nebo stěny nám v tom výrazně pomáhají. Sklo vnímáme jako prvek, který má v interiéru místo a skýtá mnoho možností, jak ho použít,“ zdůvodnil využití skla Marek Sedlák, obchodní ředitel SAPELI.

Vývoj dveří MUTEO skleněnými variantami nekončí. „Od zákazníků máme řadu dalších požadavků, takže pracujeme na dalších způsobech prosklení nebo na tom, aby se daly dveře zamykat,“ řekl Petr Jíra, vedoucí marketingu a produktového managementu.

Dodal, že filozofie dveří MUTEO nebude porušena. „Určitě to bude deska, na které nebude klika ani zámek s klíčem, a přesto půjdou dveře zamykat,“ potvrdil Petr Jíra. Vyrobeny jsou již prototypy, k zákazníkům by se zamykatelné dveře MUTEO měly dostat v příštím roce.

Zdroj: SAPELI

Dveře MUTEO byly poprvé uvedeny na trh v roce 2019. Od té doby již posbíraly řadu světových cen za design. Kromě cen Red Dot, uspěly i v dalších předních soutěžích, jako je International Design Award, A´Design Award, European Product Design Award či German Design Award.

Jako první český výrobek v historii se staly vítězem prestižní German Innovation Award. Letos zabodovaly také v soutěži Big See. Jde o slovinské ocenění pro designéry a architekty z jižní a východní Evropy, kteří vynikají svým kreativním a byznysovým potenciálem.

Zdroj: SAPELI

Více informací na www.sapeli.cz

Zdroj: PR článek společnosti SAPELI