Společnost SAPELI získala v německém Essenu designerského Oscara za bezklikové dveře MUTEO

Česká společnost SAPELI, která je na tuzemském trhu jedničkou ve výrobě dveří a zárubní, získala včera v podvečer v německém Essenu další prestižní cenu Red Dot Award, která je často označována za designerského Oscara.

Ocenění společnost získala za již ikonické bezklikové dveře MUTEO, konkrétně za prosklenou variantu TONALE. Dveře MUTEO jsou výsledkem několikaleté spolupráce SAPELI se špičkovým českým průmyslovým designérem Petrem Novaguem.

Dveře MUTEO, do jejichž vývoje společnost SAPELI investovala již miliony korun, se skládají ze dvou desek spojených středovým prvkem. Revoluční jsou v tom, že dveře a klika splynuly v jedno, skrývají unikátní mechanický zámek a díky tomu pro otevření stačí jednoduše zatáhnout nebo zatlačit. Dveře jsou určeny pro klienty s náročnějšími požadavky a pro své realizace je využívá také řada špičkových bytových architektů.

Boom skla a nové možnosti

Každý zákazník může mít dveře MUTEO přizpůsobené svým představám, může vybírat z nepřeberného množství barevných a materiálových kombinací a typů povrchů. Letos navíc společnost SAPELI přišla s jejich novým designovým řešením. Poprvé umožnila kombinovat ušlechtilé materiály také se sklem, které v poslední době zažívá boom.

Dveře MUTEO jsou na trhu ve dvou variantách s použitím skla, a to již zmíněné oceněné plně prosklené MUTEO TONALE nebo částečně prosklené MUTEO FORTE.

Více na www.sapeli.cz