CITY TOWER, nejvyšší budova v České republice, je zkolaudován

Budova bývalého Československého rozhlasu, dnešní CITY TOWER, získala kolaudační rozhodnutí. Do objektu developerské společnosti ECM se tak brzy nastěhují noví nájemci.


„Splnili jsme to, co jsme na začátku deklarovali. Získáním kolaudačního rozhodnutí, které již nabylo právní moci, jsme dokončili důležitou etapu projektu a na začátku roku se tak mohou začít stěhovat noví nájemci,“  říká Petr Štyler, projektový manažer společnosti ECM a dodává: „Zájem o kancelářské prostory v CITY TOWERU neustále roste, v současné době máme zájemce řádově na 2/3 budovy a poptávka výrazně předčila naše očekávání.“

CITY TOWER, který je se svými 109 metry nejvyšší budovou v České republice, nabízí v rámci 27 nadzemních a 3 podzemních podlažích více než 44 000 m2 kancelářské plochy, 490 m2 obchodních ploch a 1 100 m2 skladovacích prostor. Ve 27. patře bude otevřena restaurace s jedinečnou výhlídkou na Prahu. Ta bude k dispozici jak pro nájemce v budově, tak i pro veřejnost. Podzemní garáže budou disponovat více než osmi sty parkovacími místy.

Budova je vybavena 18 výtahy. Nejrychlejší dosahují rychlosti až 6 metrů za sekundu. Na stavbu se použilo více jak 2 300 tun nových ocelových konstrukcí.

„Česká republika disponuje jednou z nejpřísnějších norem na fasády v celé EU. Projekt CITY TOWER, jehož raritou je mimo jiné 30 500 m2 prosklené fasády, splňuje všechny tyto závazné směrnice, normy i povolení,“ konstatuje Petr Štyler. Velký důraz je kladen na bezpečnost celého objektu. Samozřejmostí je elektrická požární signalizace (EPS), integrovaný bezpečnostní systém nebo přes 9 500 sprinklerových hlavic.

Budova na pražské Pankrácké pláni byla původně určena jako sídlo Československého rozhlasu. Stavební povolení bylo vydáno již v roce 1983, avšak i na konci tisíciletí byl projekt rozestavěný a opuštěný. Ten v roce 2000 odkoupila společnost ECM a během 7 let z objektu spolu s celosvětově uznávaným architektem Richardem Meierem udělala jednu z nejmodernějších budov v ČR.

Zdroj: JWA Prague, s.r.o.

Komentáře