Rezidence Na Mariánské cestě

Realitním projektem roku 2023 je brandýská rezidence Na Mariánské cestě

Rezidence Na Mariánské cestě, kterou mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN staví v Brandýse nad Labem, se stala absolutním vítězem ocenění Realitní projekt roku 2023. Uspěla tak v kategorii Cena architektů.

Hlavní ocenění absolutního vítěze v kategorii Cena architektů získala rezidence Na Mariánské cestě. Rezidenční komplex s více jak tři sta byty a areálem pro volný čas staví DOMOPLAN v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Ocenění absolutního vítěze navíc rezidence získala i v kategorii Cena architektů.

„Máme velkou radost, že jsme získali další prestižní ocenění. Je to pro nás důkaz, že naše projekty dlouhodobě patří k nejlepším stavbám v Česku,” uvádí Tomáš Vavřík, zakladatel a výkonný ředitel společnosti DOMOPLAN. „Rezidence Na Mariánské cestě inspirovaná skandinávskou filozofií hygge je zosobněním rodinného, zdravého a udržitelného bydlení, které odpovídá moderním trendům developmentu. Těší nás, že ji ocenila také odborná veřejnost,“ říká dále Vavřík o vítězném projektu.

Harmonické bydlení po vzoru Skandinávie

Rezidence Na Mariánské cestě, která vedle ceny absolutního vítěze obdržela Cenu architektů za nejlepší projekt v rámci Středočeského kraje, nabídne po svém dokončení celkem 321 bytů. Momentálně probíhá etapa první výstavby o 168 jednotkách, kterou coby generální dodavatel stavby zajišťuje technologicko-stavební koncern THIERRA. Dokončená bude závěrem letošního roku a následně se zahájí práce na výstavbě druhé části. Noví obyvatelé budou mít k dispozici byty 1+kk s rozlohou 32,5 metrů čtverečních až 4+kk se 109 metry čtverečními.

Do ročníku 2023 bylo nominováno celkem 55 rezidenčních developerských projektů z celé České republiky. Většina z nich je realizována v Praze a Středočeském kraji, svá ocenění získaly projekty také v ostatních krajích.

Projekty získaly ocenění ve třech kategoriích: Cena veřejnosti, která je výsledkem ankety, ve které má možnost hlasovat široká veřejnost, Cena odborné poroty, která je výsledkem výběru odborníků na realitní trh a Cena architektů, ve které hlasují vybraní architekti.

Absolutním vítězem Ceny veřejnosti za rok 2023 se stal projekt PAPRSEK Stodůlky od společnosti Trigema. Absolutní vítězství Ceny odborné poroty za rok 2023 si odnesl projekt Nová Waltrovka – H1H2 od společnosti Penta Real Estate.