Radlické výhledy: Central Group dokončil 110 bytů, dalších 1500 aktuálně staví

Rezidence Radlické výhledy
Zdroj: Central Group

Jeden z největších českých rezidenčních stavitelů, společnost Central Group, letos dokončí téměř 660 nových bytů ve 4 pražských lokalitách. Aktuálně má v metropoli ve výstavbě 1 500 bytů v různých projektech. Jako první se letos noví obyvatelé mohou začít stěhovat do viladomů nad Radlickým údolím v Praze 5 s celkem 110 byty.

Rezidence Radlické výhledy v Praze 5 jsou nejnovějším dokončeným projektem Central Group. Výstavba projektu, který se nachází jen 5 minut pěšky od stanice metra B Radlická, začala v roce 2020. Šest architektonicky originálních viladomů nad Radlickým údolím nabízí celkem 110 bytů 1+kk až 4+kk s klimatizací a podlahovým vytápěním.

„Vyvýšená poloha viladomů umožňuje nádherné výhledy do okolní přírody a na město. Projekt se nachází u Dívčích hradů, v lokalitě, která patří k vyhledávaným místům pro klidné rodinné bydlení v Praze,“ říká výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Všechny domy jsou energeticky velmi úsporné (třída B). Mají posuvná dřevěná eurookna, moderní skleněná zábradlí a fasády obložené designovými dřevěnými deskami a kamenem. Všechny byty v projektu Rezidence Radlické výhledy mají balkon, terasu nebo v přízemí prostorné předzahrádky.

Central Group dokončí téměř 660 nových bytů

„Za celý loňský rok jsme v Praze dokončili téměř 430 bytů. Letos nabídneme bytů připravených rovnou k nastěhování ještě o polovinu více,“ doplňuje Tomášková

Central Group po celé Praze připravuje více než 30.000 nových bytů v celých městských čtvrtích. Aktuálně rozestavěných má 1.500 bytů. Letos dokončí bydlení v projektech Rezidence Radlické výhledy v Praze 5, Výhledy Chodovec v Praze 10 Záběhlicích, Viladomy Letňany v Praze 9 a Viladomy Roudnická v Praze 8 na Střížkově.

Central Group pokračuje v realizaci projektů i přes razantně rostoucí náklady na výstavbu, které se kvůli velkému nárůstu cen stavebních materiálů a prací v poslední době zvýšily o desítky procent, k výjimce přistoupil jen u navazujících etap Parkové čtvrti a Tesly Hloubětín. „Protože v době zpomalení prodejů není efektivní stavět příliš mnoho nových bytů ‚na sklad‘, rozhodli jsme se o rok odložit zahájení výstavby i prodej pokračujících etap našich dvou největších projektů Parkové čtvrti v Praze 3 a Tesly Hloubětín v Praze 9,“ upřesnila Tomášková.

red