Ve Vysočanech vyroste přes 500 bytů. Lákadlem má být zeleň i cena

Developer Central Group představil nový velký rezidenční projekt v pražských Vysočanech. Ve čtyřech bytových domech, které jsou realizovány jako energeticky velmi úsporné (třída B), vznikne přes 500 bytů s dispozicemi 1+kk až 3+kk.

Úvodní zaváděcí etapou projektu Harfa Living je zhruba 60 menších bytů o dispozicích 1+kk a 2+kk v bytovém domě B. „Celkem v tomto projektu ve čtyřech bytových domech vznikne přes 500 bytů a řada komerčních prostor v přízemí. Uvnitř lokality bude relaxační parková zeleň s dětským hřištěm a také workout pro dospělé. Na projekt Harfa Living už máme vydané stavební povolení a s výstavbou začneme na podzim letošního roku. První etapa bytů bude dokončena v prosinci 2025,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Harfa Living
Harfa Living

Části střech budou pokryty zelení, vnitroblok doplní relaxační parková zeleň. Všechny byty mají svůj balkon, terasu nebo předzahrádku a rozšířenou záruku na kvalitu v délce 5 let. Většina bytů má přidělená parkovací stání (otevřená místa nebo uzavřené garáže) a úložné sklepy. Přímo v projektu vznikne nová restaurace, café bar, řada drobných obchodů a služeb a uvnitř lokality také relaxační parková zeleň s dětským hřištěm

Bezprecedentní cena

Bytové domy v projektu Harfa Living jsou realizovány jako energeticky velmi úsporné (třída B), v souladu se všemi platnými normami. Pro tento projekt připravil Central Group ve spolupráci se svými stavebními dodavateli speciální standard provedení Ekonomy.

Harfa Living
Harfa Living | Zdroj: Central Group

Tento standard provedení je řešen ekonomicky s výrazným akcentem na efektivnost. Klientský výběr je zde z důvodu nutné proudové výstavby omezený na varianty Modern (šedý odstín koupelen a koberců) nebo Klasik (okrový nebo béžový odstín koupelen a koberců). Další klientské výběry nebo změny jsou možné za příplatek.

V ostatních projektech Central Group byty realizuje ve vyšším standardu Komfort (například v lokalitě Tesla Hloubětín v Praze 9) nebo v luxusním standardu Rezidence (například v lokalitě Parková čtvrť v Praze 3) s širokými možnostmi klientských výběrů zdarma.

Harfa Living
Harfa Living | Zdroj: Central Group

Central Group navíc lákal na cenovky o zhruba čtvrtinu nižší, než je ostatní nabídka nových bytů na pražském trhu. Zaváděcí ceny platily jen pro prvních 50 prodaných bytů, které se vyprodaly během několika hodin. Podle analytiků může tento krok vyvolat i tlak na ostatní developerské projekty, aby snížily prodejní cenu.

red