Nová Waltrovka Offices

Dostavbu Nové Waltrovky zafinancují banky. Penta získala úvěr 1,8 miliardy

Developerská firma Penta Real Estate získala bankovní úvěr 74 milionů eur, tedy přes 1,8 miliardy korun, od ČSOB a České spořitelny na výstavbu administrativní části projektu Nová Waltrovka v pražských Radlicích.

Penta už dříve uvedla, že pro celý projekt Nová Waltrovka, který představuje dvě administrativní budovy, hotel a 400 bytů, navýšila celkový rozpočet o jednu miliardu na pět miliard korun. Letos v říjnu Penta oznámila dokončení hrubé stavby. Obě administrativní budovy by měly být hotové včetně přilehlého širokého bulváru do podzimu roku 2023.

„S financujícími bankami máme oboustranně výborné zkušenosti. I přes výzvy spojené s covidem, narušením dodavatelských řetězců a nárůstem nákladů se nám na Nové Waltrovce daří držet stanovený harmonogram. Výše poskytnutého úvěru odráží náklady na kompletní dokončení projektu,“ uvedl ředitel Penty Real Estate pro komerční výstavbu Pavel Streblov.

Kancelářské budovy Metalica a Legatica navazují na pět stávajících administrativních budov, které oddělují rezidenční část lokality od rušné Radlické ulice na bývalém brownfieldu po továrně Walter na letecké motory. Ty Penta postavila mezi lety 2015 a 2018, o rok později je prodala jihokorejské společnosti Hanwha Investment & Securities.

Z celkových 31.500 metrů čtverečních pro kanceláře a obchody v nových budovách už má v současnosti Penta rozjednány nájemní smlouvy na více než polovinu ploch.

red