Byty Pergamenka

Heimstaden loni investoval do nemovitostí nejvíc na světě. Nakupoval i v Praze

Švédský poskytovatel nájemního bydlení Heimstaden Bostad se v roce 2021 stal největším světovým investorem do nemovitostí. Celkem do realit vložil přes 144 miliard švédských korun (351 miliard Kč). Společnost je největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku.

Zároveň se firma v roce 2021 stala druhým největším evropským soukromým vlastníkem rezidenčních nemovitostí s hodnotou portfolia 290 miliard švédských korun. Heimstaden završila loňský rok nákupem 30.000 bytových jednotek od konkurenčního podniku Akelius Residential Properties v Německu, Dánsku a Švédsku za 92,5 miliardy švédských korun, což byla druhá největší evropská realitní transakce v historii.

Největší realitní transakcí v Evropě se vlone stala fúze německé realitní společnosti Vonovia a konkurenční firmy Deutsche Wohnen. Vonovia byla největším bytovým koncernem v Německu. Deutsche Wohnen představoval největšího hráče v soukromém nájemním bydlení v Berlíně.

Heimstaden v Česku působí od ledna 2020, kdy koupila společnost s tehdejším názvem Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42.500 bytů, převážně po firmě OKD. Loni v červnu pak firma vstoupila na pražský trh s nájemními byty, když koupila od developerské firmy Finep 169 bytů pro nájemní bydlení v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích.

Byty Pergamenka
Byty Pergamenka | Zdroj: FINEP
Byty Pergamenka
Byty Pergamenka | Zdroj: FINEP
Byty Pergamenka
Byty Pergamenka | Zdroj: FINEP
red