Ekologické dřevěné konstrukce a bytový projekt. Developer oznámil své plány

Arcus City
Zdroj: UBM

Společnost UBM Development Czechia oznámila, že v loňském roce prodala tři projekty (v Praze, na Lipně a v Karlových Varech) a dále zkolaudovala projekty Astrid Offices v Holešovicích, hotel Andaz Prague na Senovážném náměstí a rezidenční projekt Neugraf na Smíchově.

K tomuto výčtu ještě patří zahájení výstavby rozsáhlého rezidenčního projektu Arcus City v Praze-Stodůlkách. Letos pak UBM začne se stavbou další etapy tohoto projektu. Současně jedná o nových akvizicích. Po vzoru rakouské mateřské společnosti se pak chystá využívat ekologické dřevěné konstrukce domů a v Česku připravit pilotní bytový projekt.

„Kromě úspěšně prodaných bytů ve dvou projektech a kompletního pronájmu administrativní budovy Astrid Offices jsme zdárně dokončili jednu z našich největších investic – rekonstrukci bývalého Cukrovarnického paláce. Luxusní lifestylový hotel Andaz Prague byl otevřen počátkem března,“ uvedl jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann.

S důrazem na ekologii

„Chceme maximálně posilovat ekologické prvky projektů. Po vzoru UBM v zahraničí plánujeme i v České republice při výstavbě více využívat ekologické dřevěné konstrukce. U bytových projektů také cílíme na certifikaci BREEAM, což v rezidenčním segmentu, na rozdíl od kanceláří, zatím není obvyklé,“ doplnil Wiedermann.

Energetická náročnost budov a jejich uhlíková stopa je dnes jedním z hlavních témat výstavby. UBM se proto ve všech svých projektech zaměřuje na ekologická, inovativní a energeticky úsporná řešení od fáze návrhu až po realizaci. Její zelené budovy jsou již mnoho let ověřovány mezinárodně uznávanými stavebními certifikáty.

„UBM si stanovila cíl stát se předním developerem dřevěných konstrukcí v Evropě. Dřevo je totiž velmi ekologický a plně recyklovatelný materiál. Ve spojení s udržitelnou výrobou a využíváním energie můžeme výrazně snížit emise CO2 během celého životního cyklu projektů,“ vysvětlil Josef Wiedermann. Zahraničními realizacemi UBM s dřevěnými konstrukcemi jsou například rezidenční areál barany.7 ve Vídni nebo kancelářská budova Timber Pioneer ve Frankfurtu nad Mohanem.

V Arcus City se staví i prodává

Loni byla odstartována výstavba projektu Arcus City na pomezí Stodůlek a Řeporyjí. UBM na trh uvedla 150 bytových jednotek, z nichž už téměř 80 % našlo nové majitele. „S ohledem na enormní poptávku po bydlení v Praze připravujeme dalších 66 bytů k prodeji a již se nám ozývají noví zájemci,“ říká Josef Wiedermann.

V tomto domě budou nejen byty, ale i obchodní jednotky umístěné v přízemním parteru. Příjemnou atmosféru nové čtvrti doplní malé náměstí. Následovat bude závěrečná etapa se čtyřmi bytovými a 10 rodinnými domy.

red