Astrid Offices v pražských Holešovicích nabídne variabilní prostory i coworking na střešní terase

UBM Development Astrid Offices fotografie
Zdroj: UBM

Nová administrativní budova Astrid Offices v pražských Holešovicích od společnosti přivítá v srpnu první nájemce. Z původního sídla v libeňské Voctářově ulice se sem přestěhuje také česká pobočka developerské společnosti UBM. V projektu jsou aktuálně pronajaty všechny kanceláře a také retailové prostory v přízemí.

Společnost UBM Development Czechia převzala hotovou stavbu komorního administrativního projektu Astrid Offices od generálního dodavatele. Vyrostlo zde celkem 4 300 m2 kancelářských ploch a 440 m2 obchodních prostor k pronájmu.

„Pracovní prostředí v budově Astrid Offices je ideální pro dynamické a inovativní společnosti, které preferují menší projekt s velkou variabilitou oproti rozlehlým unifikovaným komplexům. Kancelářské prostory jsou připraveny ve standardu ‚hot shell‘, což nájemcům ušetří značnou sumu na dokončovací práce před nastěhováním. Firmy oceňují i flexibilní dělení interiéru, protože ho tak snadno mohou přizpůsobit svým individuálním potřebám,“ uvádí jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann.

UBM Development Astrid Offices vizualizace exterier
Astrid Offices | Zdroj: UBM

„Co se týče využití obchodních prostor v parteru, bude zde působit značka s novým unikátním konceptem fitness, který dosud v České republice není,“ dodává Wiedermann.

Astrid Offices cílí na LEED Gold

Environmentálně šetrná a udržitelná budova o pěti nadzemních a dvou podzemních podlažích, jež cílí na zisk certifikace LEED Gold, kombinuje kvalitní architekturu a moderní technologie. Za návrhem, který navazuje na industriální tradici Holešovic, stojí mezinárodní studio Bogle Architects.

Díky výšce stropů až 3 metry působí interiéry, včetně hlavního vstupu s velkým foyer, vzdušně a prosvětleně. Dostatek denního světla pak zajistí velkoplošné prosklení s otevíratelnými okny, o regulaci stínění se starají venkovní vertikální lamely a horizontální žaluzie na fasádě budovy. Příjemné klima v letních měsících navodí moderní chladicí systém, vytápění zase obstarají úsporná tepelná čerpadla.

UBM Development Astrid Offices vizualizace interier
Astrid Offices | Zdroj: UBM

V budově je recepce, ostraha, kamerový systém a detekce CO2 ve všech nájemních jednotkách. Pracovníci mohou počítat s optickým datovým připojením a rovněž se záložním zdrojem energie. Využívat lze také několik coworkingových míst nacházejících se nejen v interiéru a v zeleném atriu budovy, ale i na střešní terase.

Právě všudypřítomná zeleň, například v podobě zelené plochy ve společných prostorách, zatravněné střechy či vzrostlých stromů v klidném vnitrobloku, je jedním z důležitých a charakteristických prvků budovy Astrid Offices. Projekt zároveň reaguje na měnící se životní styl a kromě dostatku parkovacích míst se jeho součástí stala kolárna s plně vybaveným zázemím včetně myčky kol, sprch a relaxační zóny.

red
RubrikyKancelářeŠtítky,