Barrandez vous zahrada

Blízké okolí rezidenčních projektů hraje důležitou roli při rozhodování o koupi nemovitosti

Developerské projekty již dávno nejsou pouze o budově jako takové. Za významnou součást projektů se považuje i jejich přímé okolí, kulturní vyžití v rámci jednotlivých projektů a důraz na umělecké zpracování budov i okolních prostor.

To si uvědomují i v Topestates. Součástí jejich rezidenčního projektu Barrandez-vous je i výstavba přilehlé zahrady z dílny atelieru Flera. Zahrada kopíruje charakteristiku oblasti známé svými paleontologickými nálezy trilobitů a současně nabízí praktické využití pro obyvatele.

 „Ukazuje se, že vzhled bezprostředního okolí domů často hraje důležitou roli při rozhodování klientů, zdali si byt v daném projektu koupí či nikoliv. Například řešení veřejného prostoru Barrandez-vous považujeme za jednu z jeho dominant.

Snažili jsme se vytvořit prostředí, které bude sloužit nejenom obyvatelům pro nejrůznější sousedská setkávání, ale také veřejný prostor, který spojuje historii dané lokality, kulturu a praktičnost místa jako takového,“ vysvětluje Petr Teplý, spoluzakladatel skupiny Topestates. 

Přilehlá zahrada projektu Barrandez-vous v jeho boční části nabídne propojení s přírodou a odkaz na bohatou historii lokality. Barrandovské skály jsou známé svými paleontologickými nálezy trilobitů, z velké části realizované paleontologem Joachimem Barrandem. Na jeho počest byla celá oblast i pojmenována. Právě proto budou zahradu zdobit charakteristické sochy trilobitů a také prolézačka s obdobnými motivy.

Piknik i hřiště blízko domova

Sochy mají pohyblivé části, které se otáčejí ve větru. Budou rozmístěny po celé ploše zahrady, každá z nich o různých výškách 1 až 2 metry. Obyvatelé jistě ocení i piknikové místo s grilem či posedovou kamennou zídku. Součástí venkovního prostranství bude i lanová dráha a dřevěné schodišťové stupně s gravírovanými ilustracemi charakteristickými pro danou lokalitu – příroda, zeleň a také trilobiti.

Kavárna na zahradě projektu Barrandez-vous.
Kavárna na zahradě projektu Barrandez-vous. |

Zpracování konceptu zahrady dostal na starost atelier Flera pod vedením zahradního architekta Ferdinanda Leffler. Atelier napřímo spolupracoval i s architekty projektu Barrandez-vous Under-Construction, Erikou a Vladimírem Vašutovými. Topestates realizovali s atelierem Flera například i rezidenční projekt Sakura v pražských Košířích.

Projekt Barrandez-vous vyroste na východním okraji pražského Barrandova mezi ulicemi Kurandové, Kabátové a Borského. Jedná se o dvě budovy s celkem 169 nadstandardními byty, samozřejmostí jsou podzemní garáže. Každý z bytů nabídne prostor pro venkovní relaxaci, a to formou předzahrádek, teras, či balkonů. 

O skupině TOPESTATES:
Nemovitostní skupina TOPESTATES se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma. Působí v Praze, Brně a Bratislavě a aktivně připravuje rozvoj projektů v hodnotě 5 miliard Kč, které by měly nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů. Více informací naleznete na www.topestates.cz.Více informací o projektu naleznete na www.barrandez-vous.cz.
Zdroj + Foto: Topestates