Touškovský háj u Plzně se dočkal kolaudace. Nachází se zde přes 90 parcel

Touškovský háj
Zdroj: JRD Development s.r.o.

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila realizaci projektu Touškovský háj na okraji Města Touškov nedaleko Plzně. Rezidenční areál je rozčleněný do 94 stavebních parcel, které developer napojil na inženýrské sítě a doplnil novými komunikacemi. Všechny pozemky s možností individuální výstavby typového rodinného domu od společnosti Vexta jsou již prodané.

Rezidenční areál Touškovský háj tvoří 94 stavebních pozemků, které doplňují chodníky pro pěší, sportovní a odpočinkové hřiště a zeleň. Jejich koupí získali majitelé i možnost realizace jednoho ze sedmi typů domu „na klíč“ s jednotícími architektonickými prvky. Hlavními typy staveb, z nichž dostali na výběr, byl jednopodlažní nebo patrový dům v dispozicích 3+kk až 5+kk ve velikostech 64 m2 až 146 m2. Všechny domy dodržují jednotný uliční design v podobě jednotného sklonu střechy, tónování fasád a oplocení.

„Jednotlivé pozemky projektu Touškovský háj byly díky vysoké poptávce po stavebních parcelách velmi rychle prodané. Vzhledem k raketově rostoucím cenám stavebních materiálů navíc zájemci ocenili i nabídku výstavby typového rodinného domu: zatím si ho pořídilo 12 majitelů pozemků. U individuálního projektu je totiž v poslední době mnohem těžší získat pevně daný rozpočet, jehož výše v průběhu realizace dramaticky neporoste,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

Touškovský háj
Touškovský háj | Zdroj: JRD Development s.r.o.

Město Touškov, které spadá do tzv. mikroregionu Touškovsko, leží přibližně 10 km severozápadně od Plzně. Poskytuje atmosféru historické části města i dobrou dopravní dostupnost do centra západočeské metropole pro cesty do práce, do školy nebo za zábavou.

Město Touškov má i kvalitní občanskou vybavenost. Nachází se zde mateřská i základní škola, lékárna, pošta, restaurace, kinokavárna, mnoho sportovních a zájmových spolků, kynologický klub i jezdecká škola.

JRD Development zrealizovala již 26 developerských projektů. V současné době má v prodejním portfoliu 6 rezidenčních projektů a administrativní budovu Viadukt Anděl a řadu dalších projektů v přípravě.

Mezi hlavní cíle společnosti patří posouvat hranice zdravého a ekologického bydlení a na trvalo se zařadit mezi tři největší pražské developery s obratem na úrovni 3 mld. Kč. JRD Development se navíc věnuje šíření osvěty o významu zdravého bydlení nebo udržitelného stavebnictví.

red