Sun Beach Hotel Resort
Galerie(3)

Český developer vybuduje hotelový komplex v Perském zálivu. Hosté si sami změří uhlíkovou stopu

Česká společnost PRESTON Capital realizuje výstavbu čtyřhvězdičkového hotelového komplexu Sun Beach Hotel Resort na ostrově Al Marjan v Perském zálivu. Provozovatelem hotelového komplexu se stal mezinárodní řetězec Earth Hotels, který se řadí mezi tzv. plastic-free brandy. Hostům nabídne možnost pomocí nejmodernějších technologií měřit svoji uhlíkovou stopu a stane se jediným hotelem modulárního typu v celých Spojených arabských emirátech.

Výstavba hotelového komplexu začne v prvním čtvrtletí roku 2023, dokončení je pak plánované na první čtvrtletí roku 2024. Celková hodnota projektu dosáhne 50 milionů dolarů.

Sun Beach Hotel Resort
Sun Beach Hotel Resort
Marjan Island

Osmipatrový Sun Beach Hotel Resort o celkovém počtu 250 apartmánů pro zhruba 500 hostů a celkové ploše 23 tisících m² vznikne na modulárním systému. Jednotlivé díly budou na místo dovezeny a smontovány, díky tomuto přístupu bude celá stavba výrazně rychlejší a šetrnější k životnímu prostředí.

Celý koncept vnímám jako unikátní a z velké části i experimentální. Je to vůbec poprvé, kdy budeme pracovat s modulárním systémem při výstavbě hotelového komplexu. O to větší výzvou pro nás bude přizpůsobit se podmínkám uměle vytvořeného korálového ostrova,popisuje architekt hotelového komplexu Samer Chamoun, který deset let pracoval v ateliéru Zahy Hadid.

Za byznysem i rodinným výletem

Hotelový komplex je určený jak pro cestující za byznysem, tak pro rodiny s dětmi. Srdcem hotelu je lounge s víceúčelovým prostorem, gaming zónou, high-endovým nákupním centrem a prostorem pro coworking. Ostrovu Al Marjan zároveň patří prvenství v podobě vůbec prvního kasina v celých Spojených arabských emirátech. Součástí hotelového komplexu jsou i vyhlídkové terasy, soustava bazénů, restaurací a barů.

Stravování v hotelovém komplexu bude vycházet především z lokálních potravin od místních výrobců a pěstitelů. Earth Hotels, řetězec zajišťující provoz hotelu, se zároveň řadí mezi tzv. plastic-free brandy – společnosti, které se snaží razantně snížit produkci plastového odpadu.

Sun Beach Hotel Resort
Sun Beach Hotel Resort | Zdroj: PRESTON Capital

Sun Beach Hotel Resort také nabídne check-in či zamykání dveří, které půjdou pohodlně vyřídit přes aplikaci v mobilu. Ta návštěvníkům umožní změřit jejich uhlíkovou stopu či spotřebu energií. Chytré technologie dokonce umožní v hotelovém pokoji navodit požadovanou atmosféru pomocí hudby a videí.

Investice do nemovitostí v turisticky zajímavých oblastech jsou na vzestupu, investoři mají chuť do těchto projektů vložit své finance. PRESTON Capital je jedinou českou společností, které se do této lukrativní oblasti podařilo vstoupit,uvedl Filip Navrátil, majitel společnosti PRESTON Capital.

red