JRD Na hvězdárně Třebešín foto c Tomáš Malý min
Galerie(8)

Na hvězdárně Třebešín. V novém rezidenčním areálu se nachází tři domy s 65 byty

Rezidenční projekt Na hvězdárně Třebešín vyrostl nedaleko stanice metra linky A – Želivského. Tvoří ho tři energeticky pasivní domy s celkem 65 zdravými byty, ke kterým přiléhá soukromý park s řadou volnočasových prvků.

Vstupní portály budov nesou domovní znamení pojmenovaná po souhvězdích (Andromeda, Kozoroh, Orion, Vodnář, Střelec a Kasiopea). Výhledy z jednotlivých bytů se otevírají do soukromého parku s herními prvky, k nimž patří dětské prolézačky podobné kosmickým plavidlům a trenažérům pro výcvik astronautů nebo zahradní domek s kopulí a dalekohledem. Součástí projektu je také zázemí pro cyklisty a příprava k individuální instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.

„O bydlení Na hvězdárně Třebešín jsme zaznamenali silný zájem již v předprodejích: stejně jako u dalších projektů, například Bohdaleckého kvarteta či Císařské vinice. To je dáno nejen rostoucí oblibou zdravého a kvalitního bydlení, ale také tím, že si lidé stále častěji pořizují byty u prověřených společností již tzv. na papíře. Řada z nich se tak snaží předejít rychlému růstu cen nemovitostí, k němuž dochází, dle výsledků výzkumů našeho analytického oddělení, i v závislosti na jednotlivých fázích projektu. Nový byt, který vydrží v nabídce až do svého dokončení, totiž v průměru zdraží nejméně o 7,5 %,“ uvádí Pavel Krumpár, obchodní ředitel investora, developerské společnosti JRD.

JRD Na hvězdárně Třebešín foto c Tomáš Malý MG 05 min
JRD Na hvězdárně Třebešín foto c Tomáš Malý MG 04 min
JRD Na hvězdárně Třebešín foto c Tomáš Malý MG 03 min
JRD Na hvězdárně Třebešín foto c Tomáš Malý MG 01 min
JRD Na hvězdárně Třebešín vizualizace interiér 01 min
JRD Na hvězdárně Třebešín vizualizace interiér 02 min
JRD Na hvězdárně Třebešín vizualizace interiér 03 min

Projekt Na hvězdárně Třebešín se nachází v lokalitě s bohatou občanskou vybaveností, včetně sportovního areálu Hector a Malešického parku: největšího veřejného parku na území městské části Praha 10. Rezidenti zde naleznou např. dětské hřiště, okruh pro cyklisty, cvičební park pro seniory, vodní kaskádu a vyhrazený prostor pro venčení psů.

Jedná se celkově o 25. developerský projekt společnosti JRD Development. V současné době má v portfoliu dalších 6 rezidenčních projektů, administrativní budovu Viadukt Anděl a soubor pozemků Touškovský háj a řadu dalších projektů v přípravě. Mezi hlavní cíle společnosti patří posouvat hranice zdravého a ekologického bydlení a na trvalo se zařadit mezi tři největší pražské developery s obratem na úrovni 3 mld. Kč. V loňském roce dosáhla obratu 1,61 mld. Kč a letos zahajuje přípravu až 2 200 bytových jednotek o celkové velikosti kolem 145 tis. m2.

red