asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Obnova a využívání klášterů

01.12.2008
Diskuzi o obnově a využívání památek a zejména klášterů ve 21. století otevřela dne 13. listopadu konference PRO památky. Nad problematikou se v prostorách dominikánského kláštera v Praze sešli pracovníci památkové péče, zástupci církve a měst, architekti, investoři i veřejnost.

Kromě historie a současného stavu klášterů byly prezentovány možnosti jejich využívání v budoucnosti. Představeny byly úspěšné projekty, které by mohly posloužit jako inspirace a motivace pro další projekty.

Diskuze se zúčastnil Pavel Vlček z Fakulty architektury ČVUT, generální ředitel Národního památkového ústavu Pavel Jerie, převor břevnovského kláštera P. Prokop Siostrzonek OSB nebo například architekt Jan Soukup, jehož atelier se aktivně věnuje obnově památek a mezi jehož oceněné práce patří projekt kláštera Matky Boží Nový Dvůr.

Dalšími přednášejícími a diskutujícími byli odborníci z oblasti památkové péče, architektury i financí, jakož i zástupci několika klášterů. Záštitu nad konferencí převzal ministr kultury Václav Jehlička.


Zdroj: Institut pro památky a kulturu, (kak)

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media