Společnost Laufen představila na ISH novinky pro rok 2019

Společnost Laufen se na letošním ISH zaměřila na design, vysokou funkčnost a udržitelnost v koupelně. Přichází s inovativním vylepšením technologie SaphirKeramik, zcela novou kolekcí The New Classic od Marcela Wanderse, designově i technologicky vyspělým sprchovým klozetem Cleanet Navia, rozšířením sérií Sonar, Kartell by Laufen nebo INO a také mnoha dalšími technologickými novinkami.

SaphirKeramik, revoluční tenkostěnná keramika

Společnost vyvinula nové možnosti pro technologii SaphirKeramik, jedné z nejpůsobivějších koupelnových inovací posledních let. Tento velice tenký a zároveň odolný materiál způsobil revoluci v oblasti koupelnového designu.

Laufen nyní pracuje už se čtvrtou generací materiálu SaphirKeramik, která představuje zcela nové možnosti tohoto materiálu. Po zdokonalení průmyslového procesu výroby SaphirKeramik, je švýcarská společnost schopna nabídnout nová vylepšení pro umyvadla, například dvojité umyvadlo ve velikosti jednoduchého, umyvadla se zabudovaným vodním přepadem nebo volně stojící umyvadla. Vznikají tak nové nápady, které jsou s běžnou keramikou zkrátka nemyslitelné.

Pro realizaci designových nápadů spolupracuje Laufen s mezinárodně uznávanými designéry, jako je Marcel Wanders, Patricia Urquiola a Konstantin Grcic. Výsledek? Ohromující ale zároveň i praktické koupelnové produkty pro každodenní používání.

The New Classic od Marcela Wanderse

The New Classic je nová koupelnová řada od Laufenu. Návrhář Marcel Wanders se zabýval reinterpretací klasických stylů pomocí materiálu SaphirKeramik. Každý kus z kolekce spojuje talent designéra a jeho kreativitu se špičkovými materiály společnosti Laufen. Řada The New Classic obsahuje umyvadla, umyvadlové mísy, toalety, bidet, vanu, vodovodní baterie, zrcadla a další příslušenství včetně nábytku. Kolekce vyhrála iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti.

Sonar od Patricie Urquioly

Při vzniku kolekce Sonar se zaměřil Laufen především na zkoumání nových příležitostí při řešení koupelen, které SaphirKeramik nabízí. Exkluzivní koupelnová kolekce Sonar tak nabízí nová umyvadla, která vybočují mimo klasickou koupelnovou keramiku. Tato kolekce vyhrála ocenění iF Design Award a nyní nově nabízí ještě rozmanitější možnosti díky přidání dalších umyvadel, WC, bidetu, nové vany a sady koupelnového nábytku, který vytvořila Patricia Urquiola.

Cleanet Navia

Sprchová toaleta Cleanet Navia se zaměřuje především na uživatelské výhody a na efektivní uživatelské rozhraní. Svým kompaktním designem, jednoduchou funkčností a atraktivní cenou je vhodná pro širokou cílovou skupinu. Navia je vybavena osvědčeným a intuitivním konceptem obsluhy s postranním ovladačem se základními funkcemi, navíc má i mobilní aplikaci pro přístup ke všem funkcím, které Laufen dříve vyvinul pro oblíbené sprchové WC Cleanet Riva.

Kartell by Laufen

Oživení sedmdesátých let momentálně vládne světu módy i nábytku a vstupuje také do koupelny. Nikdo však nevyzývá k návratu tvrdých barevných schémat a zářivých kontur, které definovaly toto desetiletí. Světu trvalo mnoho let zbavit se záliby v nadbytku, která tehdy vzkvétala. Barevný koncept a nadčasový designový rejstřík kolekce Kartell by Laufen proto představuje moderní přístup k barvám v koupelně, který zároveň dodržuje zásady dobrého vkusu. A s novými doplňky nabízí tato populární kolekce ještě větší výběr než kdy dřív.

Všechny novinky budou brzy k vidění v Prague Gallery – Art of Bathrooms v Praze, v blízkosti I.P. Pavlova.
www.laufen.cz

ZDROJ: PR společnosti Laufen CZ