Vliesové tapety dokonce i jako reprodukce od známých malířů (Pierre Auguste Renoir)
Galerie(6)

Co jsou to vliesové tapety, jejich aplikace a výhody

Toužíte po krásné stěně, která bude vypadat skvěle a udrží si svou pestrost i několik let? Máte strach z tapet, které se těžko aplikují a často na zdi nedrží? Strach už nemějte, díky revoluční technice, kterou vznikají vliesové tapety vám vše výše jmenované odpadá a navíc se přidají další úžasné vlastnosti.

Tapetování nebylo nikdy jednodušší. Výhodou je také široká nabídka vzorů a provedení. Objednání přes internet je jednoduché a rychlé. Využijte čas a zkrášlete si jakoukoliv místnost ve vašem domově. V tomto článku se dozvíte kam tapety nalepit a jaké vzory jsou hitem.

Harmonicky působící tapeta s motivem březového háje
Imitace dřeva je velmi oblíbená i ve formě vliesových tapet
Vliesová tapeta betonové kostky použitá v ložnici
Vliesové tapety dokonce i jako reprodukce od známých malířů (Pierre Auguste Renoir)
Zajímavá vliesová tapeta zaoblená hala s abstraktním nádechem

Co znamená vliesová tapeta?

Vliesové tapety jsou relativní novinkou na trhu, ale už nyní se dostávají na přední příčky oblíbenosti při modernizaci domova. Vliesové tapety jsou díky technologii výroby velmi jednoduché na aplikaci a odolné vůči zevním vlivům. Vliesová tapeta se vyrábí z netkaných textilií a papíru s gramáží až 150g/m3. To zaručí nádherné barvy a dlouhou životnost.

Vliesové tapety jsou výborné jako zvuková a tepelná izolace. Proto je můžete použít na stěnu, kterou máte společnou se sousedy. Mají prodyšnou plochu, proto se pod nimi na stěně nebude tvořit plíseň. Navíc jsou protialergenní a bez zápachu, jsou tedy vhodné i do dětských pokojů a ložnic. Další skvělá vlastnost se vám bude hodit v koupelně a kuchyni, jsou totiž omyvatelné, voděodolné a velmi odolné vůči roztržení.

Vliesová tapeta betonové kostky použitá v ložnici
Vliesová tapeta betonové kostky použitá v ložnici | Source: Dovido

Cenová dostupnost, životnost a praktičnost

Internetové obchody nabízí tisíce různých motivů a díky technice výroby jsou vliesové tapety i cenově dostupné. Jak jsme už psali výše, mají mnoho skvělých vlastností, které je řadí na přední příčky oblíbenosti. Životnost barev je opravdu veliká a i při slunečním svitu, budou vypadat dlouhá léta skvěle. Na tapety získáte záruku. Aplikaci vliesové tapety zvládne opravdu každý, nebudete potřebovat drahé pomůcky.

Zajímavá vliesová tapeta zaoblená hala s abstraktním nádechem
Zajímavá vliesová tapeta zaoblená hala s abstraktním nádechem | Source: Dovido

Úžasné a originální vzory přesně pro vás

Barevná provedení vliesových tapet jsou velmi originální a pestré. Internetové obchody nabízí jednobarevné, vícebarevné, vzorované, ale také fototapety přírody, zvířat, měst, ale i abstrakty a dětské motivy. Do koupelny se budou hodit abstraktní motivy, ale také imitace kamene. Velmi oblíbené jsou také pohledy do krajiny nebo pláže. Každá tapeta se hodí do jiné místnosti. Navíc vám budou doručeny dle požadovaného rozměru tak, aby byla aplikace opravdu jednoduchá.

Harmonicky působící tapeta s motivem březového háje
Harmonicky působící tapeta s motivem březového háje | Source: Dovido

Kam vliesové tapety nalepit?

Vliesové tapety nalepte na předem očištěnou stěnu, která není mastná ani mokrá. Můžete je lepit do jakéhokoliv pokoje. Díky mnoha barevným variantám se vám určitě trefí do vkusu. V současné době jsou moderní imitace dřeva, kamene nebo cihel. Tento druh tapet se hodí do obývacího pokoje nebo kuchyně. Dětské motivy jsou samozřejmostí i u vliesových tapet.

Imitace dřeva je velmi oblíbená i ve formě vliesových tapet
Imitace dřeva je velmi oblíbená i ve formě vliesových tapet | Source: Dovido

Jednoduchá aplikace, která vás bude bavit

Aplikace vliesových tapet je opravdu jednoduchá. Nebudete muset řešit kam nanést lepidlo, ani rychlost aplikace, aby vám náhodou vše nezaschlo. Vliesové tapety vám přijdou v praktické roli, která je vyrobena tak, aby se vám co nejsnáze aplikovala. Lepidlo se nanáší pouze na stěnu. Vliesovou tapetu tam poté přitlačíte a vyhladíte tak, aby nevznikly bubliny.

Můžete si pořídit samolepící vliesové tapety, u kterých nebudete řešit žádné lepidlo. Jen odstraníte chránící folii a lepíte ihned na stěnu. Nalepili jste tapetu špatně? Nesedí vám vzory? Žádný problém, vliesová tapeta se dá jednoduše odstranit a nalepit znovu. Doporučujeme vám ale nejdříve si vše změřit a poté lepit, tapeta poté již nemusí úplně držet.

Vliesové tapety představují revoluci v tapetování. Nebojte se změny a vyzkoušejte vliesové tapety. Váš nový domov se vám bude líbit. Stačí si objednat vámi vybraný vzor a užívat si útulného domova.

Zdroj: PR článek společnosti Dovido s.r.o.