DSCN5529

CETRIS desky – moderní materiál i do interiéru

Osobitý a jedinečný vzhled obkladových materiálů dnes neovlivní pouze volba zajímavého barevného odstínu, ale i různorodost povrchu. Cementotřískové desky nabízí několik variant typů, které jsou vhodné nejen pro opláštění staveb, podbití přesahu střech, popřípadě obkladů soklů, ale i jako doplněk pro opláštění v interiéru.

V případech, kdy je vyžadován „surový“ přirozený vzhled, se hojně používá základní deska CETRIS® BASIC v cementově šedém odstínu. Samotná deska CETRIS® BASIC nemá definovaný jednotný barevný vzhled. Barevná nejednotnost je dána zejména použitým pojivem – portlandským cementem.

V ploše cementotřískových desek CETRIS® BASIC se tak může vlivem výrobního procesu barevný odstín i struktura povrchu lišit. Vše o deskách CETRIS® BASIC najdete na : https://www.cetris.cz/desky/bez-povrchove-upravy/deska-cetris-basic/

V loňském roce byl sortiment cementotřískových desek rozšířen o desku s atraktivním černým nádechem. Tento typ s obchodním označením CETRIS® INCOL má shodné složení jako základní deska CETRIS® BASIC, navíc je ale probarvená v celé hmotě černým pigmentem.

Deska CETRIS® INCOL si při atraktivním vzhledu zachovává všechny příznivé vlastnosti cementotřískové desky CETRIS® – tj. mechanickou pevnost, odolnost vůči plísním, houbám, mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a – což je zásadní – je nehořlavá. Tento nový produkt je určen zejména pro dekorativní použití v interiéru a exteriéru – opláštění stěn, vytvoření podhledů apod.

Probarvená deska je nabízena v tloušťce 12 mm a v rozměrech až 1250 x 3350 mm. Montážní zásady (kotvení, vzdálenost podpor a kotevních prvků, dilatace) jsou totožné jako při užití ostatních typů cementotřískových desek CETRIS®. Vše o deskách CETRIS® INCOL je zde: https://www.cetris.cz/desky/bez-povrchove-upravy/deska-cetris-incol/

Image 5
Source: CIDEM Hranice

Cementotřískové desky CETRIS® INCOL je možné k podkladní konstrukci (dřevěné latě, pozinkované profily) lepit, a stejně jako v exteriéru tak i ve vnitřním prostředí se ponechává při montáži spára o minimální šíři 4-5 mm.

Oblíbeným obkladovým materiálem v interiéru jsou také perforované cementotřískové desky CETRIS® AKUSTIC. Použitím těchto akustických desek lze dosáhnout esteticky zajímavý, ale i funkční obklad, který zlepšuje prostorovou akustiku.

Mimo základního typu perforace (pravidelně vrtané otvory o průměru 12 mm) výrobce desek CIDEM Hranice, a.s. nabízí i další typy akustických desek s různě vrtanými otvory (průměr 12, 18 a 24 mm), případně vyfrézovanými drážkami. Všechny technické údaje i vlastnosti jsou k dispozici zde: https://www.cetris.cz/desky/bez-povrchove-upravy/deska-cetris-akustic/

Výrazným interiérovým prvkem jsou například desky CETRIS® AKUSTIC s povrchovou úpravou LASUR v prvním barmanském centru Abzac v České republice. Objekt slouží především ke vzdělávacím účelům gastronomických pracovníků a studentů.

Jeho prostor je však vhodný i k pořádání barmanských soutěží a nejrůznějších firemních, kulturních i společenských akcí. Akustické cementotřískové desky jsou opatřeny povrchovou úpravou – lasurovacím částečně probarveným akrylátovým lakem v elegantním antracitovém odstínu (odstín dle vzorkovnice LASUR s označením 007).

DSCN5520
Source: CIDEM Hranice

ZDROJ: PR článek společnosti CIDEM Hranice, a.s.