Mantello01
Galerie(8)

Nové světelné profily i skleněná svítidla Delta Light

Nová kolekce svítidel Delta Light překračuje hranice, přináší nové materiály, tvary, technologie i systémová řešení. V nové kolekci Delta Light nechybí designová skleněná svítidla, velkoformátové kruhy i multifunkční světelné profily.

Inform03
Koncept světleného řešení multifukčních pracovních prostředí Inform
Inform05
Závěsná svítidla Superloop plus s dekorativním panelem
Mantello01
Skleněná svítidla z kolekce Mantello
Mantello03

Elegance ve skle i kovu

Jeden tvar, dva naprosto odlišné materiály. Nová interpretace tradičně tvarovaných svítidel Mantello přinesla jednoduché linie a materiálový protiklad v podobě skla a kovu. Klasický tvar ve všech směrech poplatný eleganci si tak můžeme vychutnat ve dvou provedeních. Jako ručně foukaná skleněná svítidla v kouřové nebo žluté a jejich protipól, hliník lakovaný do bílé nebo bronzově černé barvy. V kompozici obou variant do jedné instalace potom perfektně vyniká dynamika vznikající z výrazného materiálového kontrastu.

Skleněná svítidla z kolekce Mantello
Skleněná svítidla z kolekce Mantello | Source: Delta Light

Stylovější a větší Superloop

Svítidla Superloop se v nové kolekci posunula do další dimenze. Získala nejen na rozměru, ale také na vlastnostech. Přidáním osobitého dekorativního panelu ze speciálního materiálu do svrchní části svítidla se zvýšil nejen estetický dojem, ale vzrostly také jeho akustické vlastnosti. K dispozici jsou 2 varianty svítidla v podobě magnetické kruhové lišty s reflektory, která vytvoří akcentní osvětlení nebo difuzně svítícího kruhu po celém obvodu pro celkové osvětlení prostoru.

V impozantních průměrech od 2,5 až po 5 metrů se prosadí i v těch nejvelkorysejších prostorech, v těchto rozměrech již však bez dekorativního panelu. Nadčasové barevné ladění do černé, bronzové, zlaté a v některých verzích také bílé barvy splní designové požadavky většiny interiérů.

Závěsná svítidla Superloop plus s dekorativním panelem
Závěsná svítidla Superloop plus s dekorativním panelem | Source: Delta Light

Nová koncepce osvětlení Inform

Tvarově rozmanitá kolekce svítidel Inform vznikla jako koncepční světelné řešení multifunkčních pracovních prostředí, kde se prolínají kancelářské, odpočinkové či jednací zóny, recepce, firemní kantýny a další místa, vše v rámci jednoho prostoru. Inform nabízí nejvyšší možný vizuální komfort, optimální výkon a bezkonkurenční vzhled.

Na nejvyšší nároky na design a provedení odpovídá řadou organických i lineárních tvarů a mnoha typy instalací. Nechybí tak závěsné či přisazené kruhy, spirály i vlnovky, ale také přímky, které mohou být navíc zapuštěné nebo součástí magnetických profilů.

Čistý minimalismus svítidel podtrhuje možnost napájení přímo přes subtilní závěsné lanko, bez nutnost vedení dalších kabelů, u vybraných modelů. Skryté koncovky a integrovaný napaječ již jen umocňují vytříbený přístup ke zpracování detailů. Nadčasové barevné kombinace černé, zlaté a bílé promění kancelářský prostor v osobitý interiér.

Navzdory minimalistickému designu, jsou svítidla Inform nekompromisní ve výkonu. Perfektně osvětlí pracovní plochy, recepční pulty, stejně jako jednací místnosti. Ve variantě Up-Down navíc zajistí plynulý tok světla v okolí, čímž redukují kontrasty a ulevují namáhání očí. Soustava jednotlivě oddělených LED modulů zabraňuje přímému pohledu do zdroje světla, zatímco maximalizuje jejich výkonnost.

Koncept světleného řešení multifukčních pracovních prostředí Inform
Koncept světleného řešení multifukčních pracovních prostředí Inform | Source: Delta Light

Kompletní kolekci svítidel najdete na www.deltalight.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Delta Light Czech