Návrat ke kořenům. Nevtíravý interiér umožňuje vychutnat si kávu v ryzí podobě

V Praze nedávno otevřela nová kavárna, která nabízí zajímavý koncept pro všechny kávové nadšence. Za návrhem interiéru stojí pražské studio archicraft, jehož snahou bylo vytvořit neokázalé příjemné prostředí pro vychutnání skvělé kávy, které se "vrací ke kořenům".

„Investor oceňoval profesionální projektové dokumentace jiného našeho projektu, která se mu náhodou dostala do rukou. Zároveň se mu líbil náš přístup, s jakým přemýšlíme o materiálech a že nabízíme kompletní řešení interiéru, včetně grafiky. Tak nám svěřil celý koncept Basics Coffee,“ vysvětluje architekt Jan Cieśla.

Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee
Basics Coffee

Hlavním cílem projektu bylo vytvořit příjemné a komfortní prostředí, které by umocnilo zážitek z kávy. Tento cíl byl naplněn použitím kvalitního osvětlení, pohodlného sezení a pohodové akustiky, které přispívají k relaxaci a pocitu pohody.

Materiál v ryzí podobě

Studio archicraft při spolupráci na koncepci projektu oslovilo grafičku a ilustrátorku Annou Belousovou z Byallmeans, která vymyslela název i grafiku projektu. Hlavní ideou konceptu bylo postihnout výrobu kávy v její podstatě, proto“back to basics“. Jen čistý design a materiály v ryzí formě, bez vrstvení, bez okras.

Basics Coffee
Basics Coffee | Zdroj: archicraft

V interiéru byl záměr studia pracovat s keramikou, pěnobetonem, kvalitním osvětlením, čistými tvary nábytku a gastronomických prvků. Důležitou myšlenkou bylo i propojení se světem umění, škrábaná stěna, umělecká grafika a v interiéru artefakty z keramických dílen.

Významnou součástí konceptu je i bar, kde majitelé plánují pořádat přednášky pro kávové geeky. Tento prvek vytváří příležitost pro komunikaci a sdílení znalostí mezi lidmi, kteří mají zájem o kávu.

Basics Coffee
Basics Coffee |

Že je koncept životaschopný, dosvědčuje, že od jeho představení v létě 2021 až do současné doby už v Praze fungují tři pobočky – na Bořislavce a dvě v Palladiu.

red