Laufen INO

Designové koupelnové vybavení Laufen není problém. Je však potřeba vědět, jak na to

Volně stojící vany, podomítkové baterie, zabudované nádrže pro toalety nebo elegantní sprchové vaničky v úrovni podlahy. Moderní a chytrá koupelnová řešení zvládnou šikovně ukrýt přebývající části rozvodů a technického zázemí pod omítkou. Nejenom, že díky nim koupelna získá dokonalý estetický vzhled, ale ušetří i cenné místo a usnadní úklid.

Málokdo však ví, co takto vybavené koupelně předchází. Jak prostor připravit na instalaci designových kousků v koupelně? Do posledního detailu dotažená koupelna je snem takřka každého, k jeho splnění je však potřeba více než nákup vybavení. Je nutné myslet dopředu a umístění pečlivě plánovat.

„Moderní koupelnové produkty vypadají elegantně, za nimi se ale ukrývají technologie pečující o jejich dokonalou funkčnost. Mohou proto vyžadovat zabudování podomítkových modulů do zdi, dodatečné rozvody vody a elektřiny do atypických míst nebo vytvoření nového odpadního otvoru. Jestliže právě stavíte dům nebo chystáte kompletní rekonstrukci koupelny, budete mít vše výrazně snazší. Pokud ale plánujete jen menší úpravu ve stávající zástavbě, nevyhnete se zásahu do zdi či podlahy a také instalatérským pracím,“ přibližuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Podomítkové baterie

Umyvadlové, sprchové, ale také baterie pro bidetovou sprchu jsou dnes k dostání v podomítkové variantě. Na pohled působí minimalisticky, přinášejí vyšší uživatelský komfort a v případě sprchy nehrozí opaření o horké kovové části. Někteří namítnou, že jejich nevýhodou je nemožnost opravy nebo náročná výměna komponentů, to už ale dnes neplatí díky podomítkovému tělesu Simibox. To zajistí, že lze případné nepřesnosti v instalaci jednoduše napravit a také zajistí snadný přístup k přívodu vody, který můžete přes Simibox snadno uzavřít.

Systém se skládá z podomítkového tělesa s přívodem vody, které je potřeba usadit do zdi ještě před nalepením odkladů. Druhou část tvoří již samostatná podomítková baterie. Její připojení není náročné a za pomoci běžného nářadí ho zvládne i naprostý laik.

„Podomítkové baterie lze nainstalovat víceméně všude až na příčky tenčí 10 cm, do kterých se podomítkový modul nevejde. V příčkách pak mohou z hlediska akustiky působit rušivě, vždy je proto vhodnější je ukládat do zdi. Pokud se rozhodnete pro pokročilejší baterie s pohybovými senzory nebo termostatické baterie s regulací teploty bude potřeba zajistit také přívod elektrické energie,“ doplňuje Iva Šedivá.

Samostatně stojící vany

Toužíte po volně stojící vaně? Žádný div, v koupelně vypadá úchvatně. Počítejte však, že k jejich instalaci bude potřeba víc než jen dostatek prostoru. Samostatně stojící vany jsou vždy umístěny mimo typická místa, což znamená, že budete muset nově vytvořit odtokový otvor a prostor pro sifon. Zároveň se k vaně instaluje volně stojící baterie, ke které je nutné zavést podlahou rozvody vody.

Aby se vše zvládlo co nejsnadněji, nachystejte si maximálně podrobný plánek se zakreslením rozměrů vany a přesného umístění. Nebojte se vše konzultovat s instalatérem. Budete mít jistotu, že vše je možné realizovat podle vašich přání a získáte i konkrétní představu o výsledné ceně.

Laufen Cleanet Riva
Laufen Cleanet Riva | Zdroj: Laufen

Klozety a bidety

Závěsná WC jsou velmi oblíbená nejen z estetických důvodů, ale také kvůli snadnější údržbě a úspoře místa. Navíc umožňují usazení v různé výšce, což může představovat pohodlné řešení pro specifické potřeby jejich majitelů. Ať už zvolíte závěsný či stojící klozet nebo bidet, k instalaci bude potřeba vhodný podomítkový modul. Klíčové jsou především jeho rozměry. Jestliže se do vaší zdi nevejde, nezoufejte. Vždy ho lze uschovat do předezdívky. Prakticky člení prostor, vypadá designově a vytvoří užitečné niky s odkládacím prostorem.

Usazení modulu je vyřešené, přívody vody jsou na správném místě a co ještě zkontrolovat? „Moderní toalety vybavené pokročilými technologiemi, jako jsou například bidetovací toalety Cleanet Riva a Cleanet Navia, rozmazlují širokou škálou funkcí, ať už hovoříme o oplachových funkcích, nastavení teploty vody nebo dálkovém ovládání. Vyžadovat budou proto také přívod elektřiny,“ říká Iva Šedivá.

V pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti I. P. Pavlova si můžete prohlédnout novinky značky Laufen nebo si domluvit konzultaci ohledně technického řešení vaší koupelny.

red