Redakce radí: březnové tipy na online akce

shutterstock 392113519
Zdroj: Shutterstock

Březen je plný nejrůznějších akcí a konferencí, které chtějí účastníky vzdělat nejen o konkrétních výrobcích a produktech, ale i v rámci momentálně ožehavých témat. Kam tedy v březnu vyrazit?

Řízené větrání v rekonstrukcích

Pořadatel: Stiebel Eltron
Kdy: 2. 3.  od 8:00
Více info na webu.

Instalace větracích systémů do stávajících budov je složitou problematikou. Na co si dát pozor a jaké jsou možnosti větrání v rekonstrukcích Vám během přibližně 45 minut vysvětlí Ing. Martin Bžoch.

STŘECHY 2022 + IZOLACE 2022 + FOR PASIV

Pořadatel: Střechy Praha, A.W.A.L. – PRO, ABF
Kdy: 3-5. 3.  od 10:00, Izolace od 9:00
Více info na webu Střechy 2022, Izolace 2022 a For Pasiv

Střechy Praha – nejvýznamnější veletrh v oboru střech v ČR a střední Evropě zahrnující střešní krytiny, materiály, doplňky, řemesla a služby pro stavbu a renovaci střech, 23. ročník. For pasiv – 9.veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb. Konference IZOLACE se koná tentokrát na téma Konstrukční řešení a konstrukční detaily v plochých střechách.

Dopady GREEN DEAL na TZB v ČR

Pořadatel: STP
Kdy: 8. 3.  od 9:00, Praha
Více info na webu.

Společnost pro techniku prostředí, odborná sekce Integrované navrhování a hodnocení budov připravuje seminář Dopady Green Deal na TZB v ČR. Jedná se o nový formát akce v nových prostorách.

Program bude založen zejména na panelových diskusích předních odborníků, na které tematicky navážou přednášky. Nosnými tématy akce budou konkrétní dopady Green Deal na jednotlivé obory TZB, vlivy dalších evropských směrnic, změny v souvislosti s vývojem na energetických trzích, aktuální trendy v TZB a další.

Projektování a dimenzování technologií pro nízkoenergetické budovy

Pořadatel: STP
Kdy: 10. 3.  od 9:00
Více info na webu.

Nestihli jste se zúčastnit právě skončených seminářů osobně? Vzhledem k výjimečné situaci jsme se v letošním roce rozhodli doplnit klasické semináře i o webinář. Ten bude probíhat obdobně jako semináře, tj. úvod zaštítí odborná přednáška zástupce katedry TZB, ČVUT v Praze a následovat budou přednášky firemní.

Nejmodernější úsporné technologie vytápění a větrání

Pořadatel: STP
Kdy: od 14. 3.  od 9:00, datum dle místa konání!
Více info na webu.

Seminář s přednáškami společností IVT Tepelná čerpadla, GEROtop a ZEHNDER GROUP CR se zaměřením na moderní trendy v navrhování úsporných technologií pro vnitřní prostředí budov. Pořadí přednášek se bude na jednotlivých místech konání seminářů měnit. V průběhu semináře bude možnost individuálních konzultací se zástupci pořádajících firem.

Výhody tepelných čerpadel země l voda HPG-I

Pořadatel: Stiebel Eltron
Kdy: 16. 3.  od 8:00
Více info na webu.

Ing. David Šafránek Vám vysvětlí zásady dimenzování invertorových tepelných čerpadel systému země-voda HPG-l. Jejich výhody a způsoby zapojení. V rámci návrhů se zaměříme na správné dimenzování vrtů a na využití geotermálního chlazení. Představíme si základní schémata zapojení v kombinaci s bazénem a letním chlazením.

Dozory ve stavebnictví

Pořadatel: ČSA
Kdy: 18. 3. od 9:00, Praha
Více info na webu.

Od partnerů ASB

Cílem semináře je podat základní informace o dozorové činnosti ve stavebnictví v plné šíři přehledu interního a externího dozoru. Seminář je zaměřen na informovanost účastníků o správném výkladu pojmu „stavební dozor“, o příslušné legislativě, o důvodech a smyslu prováděného dozoru, jeho záznamech a dokladech.

Energeticky efektivní řešení pro moderní budovy

Pořadatel: STP
Kdy: od 28. 3. od 9:00, dle místa konání!
Více info na webu.

Seminář s přednáškami společností Belimo, Korado a Nibe se zaměřením na vytápění, zdravé vnitřní prostředí a trvalou udržitelnost. Pořadí přednášek se bude na jednotlivých místech konání seminářů měnit. V průběhu semináře bude možnost individuálních konzultací se zástupci pořádajících firem.

redakce z informací jednotlivých akcí