shutterstock 392113519

Redakce radí: říjnové tipy na online akce

Pozvolna to vypadá, že se život začíná vracet do normálu – tedy alespoň co se týká konferencí a vzdělávacích akcí. Stále můžeme spoustu přednášek shlédnout online, celá  řada se už ovšem začíná ve velkých městech konat prezenčně. Z jakých akcí si tedy můžeme vybrat v říjnu?

Jak na stavbě zatočit s vlhkostí ?

Pořadatel: AZ promo – Weber: Saint-Gobain
Kdy: 1. 10. od 10:00

Voda a vlhkost je pro stavbu stejně destruktivní jako oheň. Rozdíl je v rychlosti působení. Proto je třeba každý objekt chránit před působením vlhkosti. Z minulosti známe použití bitumenových pásů, které se aplikují pomocí otevřeného ohně a práce s nimi je velmi obtížná, obzvlášť při izolaci vertikálních konstrukcí. Navíc vznikají defekty v místech napojení…

Projektování a dimenzování technologií pro nízkoenergetické budovy

Pořadatel: Společnost pro techniku prostředí
Kdy: 5. 10. Brno, 6. 10. Ostrava, 7. 10. Praha

Pořádající firmy REFLEX CZ, RESIDEO, STIEBEL ELTRON a WILO CS si Vás dovolují pozvat na tradiční odborný seminář zaměřený na podporu projekční činnosti v oblasti technických zařízení budov. Do programu semináře bude zařazena odborná přednáška lektorů Katedry TZB, Stavební fakulty ČVUT v Praze.

BIM DAY 2021

Pořadatel: Odborná rada pro BIM, a.s.
Kdy: 12. – 13. 10. Praha

Už podesáté přináší konference BIM DAY aktuální trendy a informace z oblasti digitalizace a informačního modelování staveb. Nadcházející ročník, tentokrát dvoudenní, bude maximálně praktický. Kromě praxe představí také novinky z celého světa a zaměří se na vize, směřování a budoucnost BIM. Porovná vývoj informačního modelování staveb u nás i za hranicemi. Přední odborníci z ČR i ciziny představí hlavní přínosy BIM, popíší pilotní projekty a nevynechají ani kritický pohled na tuto oblast.

Nová zelená úsporám – nový program, nové možnosti

Pořadatel: AZ promo – Weber: Saint-Gobain
Kdy: 12. 10. od 10:00

Pro četné zájemce, kteří napjatě čekali na nové dotace se otevírá další etapa Programu Nová zelená úsporám. Zajímá Vás co musí splnit projekt, nebo jakou výši podpory a na co lze žádat, zda lze využít projektů, které nebyly naplněny v programu IROP na bytové domy. Bude zelená úsporám k dispozici pro bytové domy po celé republice? Jak to je s výběrovým řízením na projektanta a realizační firmu pří zakázce na bytovém domě? 

Stavební zákon – stávající i nový

Pořadatel: STUDIO AXIS – Centrum vzdělávání ve stavebnictví
Kdy: 12. 10. Praha

Seminář bude zahrnovat jak platnou právní úpravu, tak informace o obsahu nového stavebního zákona a o změnách souvisejících zákonů. Nový stavební zákon vyšel ve Sbírce zákonů pod číslem 283/2021 Sb., stavební zákon, a tzv. změnový zákon vyšel pod č. 284/2021 Sb.

Česko-slovenské energetické fórum

Pořadatel: Česko-slovenské energetické fórum
Kdy: 13. – 14. 10. Bratislava

Platforma Česko-slovenské energetické fórum společně s významnými českými a slovenskými energetickými společnostmi pořádá již třetí ročník konference s názvem Česko-slovenské energetické fórum. Konference by měla být opět jedním z nejvýznamnějších setkání vrcholových představitelů a odborníků v tomto sektoru v roce 2021. Společná konference je připravována v návaznosti na její první úspěšný ročník, který se konal v Brně u příležitosti 100. výročí České a Slovenské republiky. 

Klimatizace a větrání 2021

Pořadatel: Společnost pro techniku prostředí
Kdy: 20. – 21. 10. Praha

Program konference je již tradičně zaměřen na nejnovější poznatky z oboru klimatizace a větrání související s činností projektantů, výrobců a montážních firem VZT zařízení i souvisejících profesí. Příspěvky na konferenci mohou přihlásit všichni, kteří mají k oboru větrání a klimatizace co říci, vítány jsou jak teoretické příspěvky, tak praktické zkušenosti. Všechny články projdou recenzí a přijaté budou publikovány ve sborníku konference. 

Elektrické radiátory pro bytové prostory a koupelny

Pořadatel: AZ promo – Zehnder
Kdy: 22. 10. od 10:00

Výhody elektrického vytápění. Druhy elektrických těles pro bytové prostory (i koupelny). Revoluční topný modul pro vytápění koupelen, možnosti ovládání, komfortního a úsporného provozu. Příklad projektu RD s elektrickými radiátory, splňující v kombinaci s řízeným větráním s rekuperací tepla zákon NZEB.

Řízení realizace staveb

Pořadatel: ČKA
Kdy: 29. 10. od 9:00 Praha (stream i prezenčně)

Seminář je zaměřen na etapu výstavbového procesu – realizace stavby. Z hlediska požadavků stavebního zákona jde o jeho ČÁST IV – stavební řád. Charakterizuje postavení účastníků, jejich odpovědnosti i pravomoci a to zejména v jejich vzájemných vazbách, uvádí konkrétní požadavky právních předpisů se zdůrazněním i těch možných situací, kde právním předpisem není jednoznačně stanovená cesta k jejich řešení. Jsou analyzovány cesty k požadované úrovni spolupráce těchto partnerů.

red