tunel

Stěžejní brněnský tunel se uzavírá. Víme na jak dlouho

Husovický tunel, který je zásadní částí městského okruhu v Brně, bude od pondělí 1. července uzavřený. Spolu s tunelem bude uzavřená i Karlova ulice. Důvodem je postup prací na velkém městském okruhu v okolí Tomkova náměstí.

„Od 1. července do 17. srpna bude zcela uzavřený Husovický tunel i ulice Karlova. Řidičům nebude umožněno levé odbočení z Dukelské třídy do Provazníkovy, ani levé odbočení z Provazníkovy do Dukelské třídy,“ uvedlo město na webu. Tunel bude možné objet po Provazníkově ulici. Podrobnější objízdné trasy naleznete níže.

Uzavírka Husovického tunelu
Uzavírka Husovického tunelu | Zdroj: Kopeme za Brno
Uzavírka Husovického tunelu
Uzavírka Husovického tunelu | Zdroj: Kopeme za Brno

První část stavby přes Tomkovo náměstí chce ŘSD otevřít 18. srpna. Kompletně bude nová silniční stavba hotová v prosinci. Silničáři budou pracovat ještě na nájezdových rampách a dalších vedlejších stavebních objektech.

Náklady na stavbu činí zhruba 2,5 miliardy korun a zjednoduší cestu ze severní části města na Vinohrady a do Líšně, zároveň by se měla snížit dopravní zátěž ve Svatoplukově ulici. Celému průtahu Židenicemi se však uleví až po dostavbě tunelu pod sídlištěm Vinohrady a po dostavbě jihovýchodní části okruhu, což bude nejdříve v roce 2030, spíše později.