Tomkovo náměstí

Úleva pro Brno? Víme, kdy se otevře řidiči vyhlížený úsek velkého městského okruhu

Partneři sekce:

Novou část velkého městského okruhu v Brně od Tomkova náměstí po křižovatku s Rokytovou ulicí plánuje Ředitelství silnic a dálnic otevřít už brzy, i když průjezdná bude zatím pouze hlavní trasa.

Úsek by se měl otevřít už 18. srpna. Od 1. července do té doby však bude uzavřený Husovický tunel a jezdit se bude po Merhautově a Provazníkově ulici jedním pruhem v každém směru.

V červnu se bude jezdit pouze jedním pruhem v každém směru po Provazníkově ulici mezi Karlovou a Tomkovým náměstím. Už tak složitá situace v této části města bude ještě komplikovanější. Od 2. června bude také neprůjezdná Karlova ulice a bude se místo toho jezdit Valchařskou.

Kompletně bude nová silniční stavba hotová v prosinci. Silničáři budou pracovat ještě na nájezdových rampách a dalších vedlejších stavebních objektech. Náklady na stavbu činí zhruba 2,5 miliardy korun a zjednoduší cestu ze severní části města na Vinohrady a do Líšně, zároveň by se měla snížit dopravní zátěž ve Svatoplukově ulici. Celému průtahu Židenicemi se však uleví až po dostavbě tunelu pod sídlištěm Vinohrady a po dostavbě jihovýchodní části okruhu, což bude nejdříve v roce 2030, spíše později.