Redakce radí: záříjové tipy na online akce

shutterstock 1199129752
Zdroj: Shutterstock

Po poklidném, letos příjemně teplém, i když trochu deštivém létě se opět rozjíždí podzimní kolotoč konferencí a vzdělávacích akcí – tentokrát ovšem znatelně optimističtější než v minulém pololetí, neřku-li v minulém roce. Přestože stále ještě máme celou řadu příležitostí navštívit akce „online“, řada událostí se již chystá prezenčně.

Je tedy třeba dobře vybírat, jaké akce se chceme skutečně zúčasnit a zda budeme reálně mít možnost ji navštívit, případně dojet na místo konání. Z jakých akcí si tedy můžeme vybrat v září?

Vlhkost v rodinných domech a jak se s ní vypořádat? Nejčastější chyby při montáži tepelných čerpadel systému vzduch – voda…

Pořadatel: Stiebel Eltron
Kdy: semináře v průběhu celého září (2., 7., 8., 9., 10., 14., 16., 21., 22., 23., 29.)

Série jedno či dvouhodinových seminářů zabývajících se tématy ohřevu teplé vody, zásobníkových ohřívačů vody, decentrálních větracích jednotek ad. Na každý seminář je nutno se hlásit samostatně.

BIM ve stavebnictví 2021

Pořadatel: Stavební akademie
Kdy: 2. 9. od 10.00

Konference je tradičně určena pro projektanty, architekty, stavebníky, stavební dodavatele, výrobce stavebních hmot a výrobků, úředníky dotčených orgánů a organizací státní správy, facility managery a odborné pedagogy, developery, zástupce samospráv, akademiky i studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol.

Epoxidové podlahy přehledně a názorně

Pořadatel: AZ promo – weber
Kdy: 3. 9. od 10:00

Ať už žijeme v rodinném či bytovém domě, vždy najdeme prostory, na jejichž podlahy klademe nároky na snadnou údržbu, mechanickou odolnost, dlouhou životnost, či estetický vjem. Toto vše a vlastně nejen to právě epoxidové podlahy nabízejí.

Webinář mimo jiné poodhalí požadavky na podklad, způsoby zpracovaní epoxidových materiálů, nátěrové epoxidové podlahy, lité epoxidové podlahy, dekorativní možnosti epoxidových podlah i odpovědi související s environmentálními otázkami v souvislosti s epoxidy i odpověď na klasickou otázku, kam nejčastěji s nimi.

Green Way 2021

Pořadatel: Společnost pro techniku prostředí
Kdy: 6. 9. od 9.00
Vstupné: zdarma pro členy STP

STP připravuje další ročník tohoto tradičního spolkového setkání odborné technické veřejnosti z řad projektantů, dodavatelů, výrobců (prodejců) i provozovatelů technických zařízení budov, které se v roce 2021 pořádá v Brně.

Střešní a fasádní systémy

Pořadatel: PREFA ALUMINUMPRODUKTE
Kdy: 7. 9. od 10:0

Program online konference PREFA Aluminiumprodukte účastníky seznámí se společností a jejími regionálními – technickými poradci pro architekty a projektanty. Na konkrétních případech bude znázoněno za jakých podmínek je možné PERFA produkty použít a v neposlední řadě vám nabídneme několik zajímavých realizací jak z Rakouska, tak z České republiky.

Právní a jiné předpisy ve stavebnictví

Pořadatel: Stavební akademie
Kdy: 10. 9. od 9.00

Cílem semináře je přiblížit problematiku uplatnění právních a jiných požadavků v přípravě a realizaci stavby a to z pohledu stavaře, nikoliv právníka

Konference ČKLOP – OKNA & DVEŘE 2021

Pořadatel: Česká komora lehkých obvodových plášťů
Kdy: 16. 9. od 10.00

Od partnerů ASB

V loňském roce jsme pro Vás připravovali 1. ročník konference ČKLOP – OKNA & DVEŘE, který se měl uskutečnit na podzim roku 2020. Motto této nové podzimní konference a obsah jejích přednášek zůstávají stejné jako v loňském roce: Legislativa a praxe – novinky a změny roku 2021.

Jak vybírat rekuperační jednotku pro dům a byt?

Pořadatel: Česká komora lehkých obvodových plášťů
Kdy: 17. 9. od 10.00

Plánujete větrání s rekuperací tepla do rodinného domu? Přinášíme Vám porovnání nejdůležitějších parametrů rekuperačních jednotek, srdce větracího systému. Co je potřeba vzít při jejich výběru v úvahu, na co si dát pozor, tak, aby se dosáhlo hlavního účelu a sice kvalitního vnitřního prostředí domu s úsporou tepelné energie a bezproblémovým provozem.

vypracováno z informací jednotlivých akcí