Redakce radí: lednové tipy na online akce

shutterstock 392113519
Zdroj: Shutterstock

S epidemiologickou situací to je jako na houpačce - chvíli jsme v nouzovém stavu, chvíli ne a nikdo neví, na kterou stranu se to překlopí v průběhu následujících dnů, týdnů či dokonce měsíců. Přesto bychom se ve vlastním vzdělání neměli omezovat a, pokud nemáme možnost nebo odvahu navštívit prezenční akce, i nadále sledovat alespoň online dění, konference, přednášky nebo webináře.

Co se pro nás chystá v lednu?

Bezpečnost vyhrazených technických zařízení a prováděcí předpisy

Pořadatel: Český plynárenský svaz
Kdy: 18. 1. od 9:00

Školení je určeno pro vlastníky a provozovatele plynových kotelen, odběratele zemního plynu, stavebně montážní organizace, revizní techniky PZ, projektové a inženýrské firmy. Více info na webu.

Wienerberger fórum 2022

Pořadatel: Wienerberger
Kdy: 20. ledna od 10:00

Odborná online konference ze světa stavebnictví pohodlně a jinak! Pozor, nepůjde o klasický seminář či workshop. Celá konference proběhne v unikátním virtuálním světe Wienerberger s názornými ukázkami. Virtuální svět jednotlivé přednášky oživí a udělá je zajímavějšími a přínosnějšími. Jubilejní 10. ročník odborné konference pro projektanty, architekty, studenty a stavební firmy. Více info na webu.

Diskuzní fórum na PKO a projektování PKO při výstavbě plynovodů

Pořadatel: Český plynárenský svat
Kdy: 27. 1. od 9:00

Diskuzní fórum je určeno pro technické a provozní pracovníky plynárenských společností, zástupce stavebních společností, zástupce projektových a konzultantských firem. Více info na webu.

bkt.summit 2022 – Konference o udržitelném vytápění a chlazení v budovách

Pořadatel: Rehau
Kdy: 27. 1. od 10:00

Druhý ročník BKT.SUMMIT naváže na více než úspěšný první ročník, kterého se zúčastnilo více než 450 účastníků z České republiky a Slovenska z řad profesionálů ve stavebnictví a realitním sektoru. Zatímco první ročník BKT.SUMMITu byl věnován představení technologie BKT pro stropní vytápění a chlazení budov jako moderního, cenově dostupného a komfortního systému, druhý ročník se zaměří především na udržitelnost a ekologické přínosy této technologie. Více info na webu.

Právní a jiné předpisy a požadavky ve stavebnictví

Pořadatel: ČSA
Kdy: 21. 1. 09:00

Charakteristika právních a jiných požadavků, vazba veřejného a soukromého práva, důvody velkého rozsahu předpisů uplatňovaných ve stavebnictví, oblasti právních předpisů ve vazbě na obory staveb a na etapy výstavby, stavební zákon a jeho vazby na další právní předpisy a základní změny navrhovaného stavebního zákona oproti současným požadavkům v etapě přípravy a realizace stavby. Cílem semináře je přiblížit problematiku uplatnění právních a jiných požadavků v přípravě a realizaci stavby a to z pohledu stavaře, nikoliv právníka. Více info na webu.

redakce z informací jednotlivých akcí