Sídliště Praha

„Mimořádně zrůdný projekt.“ Praha 11 odmítá výstavbu dvou věžáků

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s výstavbou bytových domů Duo Galaxie u stanice metra Háje, které na místě bývalého kina Galaxie plánuje společnost Thesea. Na místě mají vzniknout dva 72metrové věžáky o 22 patrech, záměr výstavby nyní vstupuje do řízení o umístění stavby.

„Já ten projekt považuji za mimořádně zrůdný. Ráda bych tímto ujistila všechny občany a zastupitele, že rada chystá nejsilnější připomínky, které jsou vůbec možné,“ řekla na zasedání zastupitelstva městské části starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP11).

Dodala, že nabízí pomoc i občanům, které se zástavbou nesouhlasí, s podáváním připomínek. „Doporučuji vám občanům v okolí pečlivě sledovat záměry těchto investorů a hlavně podat připomínky do řízení z pozice dotčených vlastníků. Tyto připomínky jsou opravdu důležité,“ uvedla. Dále dodala, že oslovila společenství vlastníků jednotek, aby občané měli informace o záměru a mohli se účastnit řízení.

V současné době jsou pozemky zastavěny objektem bývalého kina Galaxie. Investor Thesea chce v blízkosti křižovatky ulic Opatovská a Arkalycká, nedaleko východního výstupu ze stanice metra C Háje, odstranit stávající objekty a postavit dva nové bytové domy o 22 patrech s obchody a dalšími službami. Vzniknout by zde mělo 276 bytů.