Tepelné čerpadlo FHA Monoblok. Jednoduše univerzální

Tepelná čerpadla získávají energii ze vzduchu, země nebo podzemní vody a představují moderní, vysoce účinný a ekologický způsob vytápění. Získala si oblibu díky své vysoké účinnosti, nízkým provozním nákladům a prokázané energetické efektivitě.

Nové tepelné čerpadlo FHA Monoblok

Společnost WOLF rozšiřuje svou řadu tepelných čerpadel vzduch-voda o nový model FHA Monoblok. Jedná se o inovativní zařízení s vysokou kvalitou zpracování, vhodné pro novostavby i rekonstrukce. Je k dispozici v pěti verzích, a to na 230 V: FHA-05/06, 06/07, 08/10 a na 400 V: FHA-11/14 a 14/17.

Tepelná čerpadla FHA s nižšími výkony jsou vhodná zejména pro rodinné domy, zatímco kaskáda pěti tepelných čerpadel s výkony až 70 kW poskytuje řešení vytápění i pro bytové domy a komerční objekty.

Zdroj: WOLF

Úsporné a odolné

Modulovaný provoz pro vytápění, chlazení a přípravu teplé vody je u nového tepelného čerpadla FHA standardem, který zaručuje mimořádnou účinnost. Venkovní jednotky všech výkonů mají robustní konstrukci při zachování kompaktních rozměrů a dosahují vysokého výkonu s jedním ventilátorem. Standardně dodávaný elektrický ohřívač o výkonu 6 kW poskytuje v případě potřeby dostatečnou výkonovou rezervu.

Šetrné k životnímu prostředí a efektivní

Tepelné čerpadlo FHA se vyznačuje nízkou hlučností, a to i při zapojení do kaskády. K provozu používá moderní a ekologické chladivo R32. I při nízkých venkovních teplotách může pracovat s průtokovou teplotou 60 až 65 °C a zajistit tak hygienickou přípravu teplé vody.

S elektrickým topným tělesem lze v případě potřeby dosáhnout průtokové teploty až 75 °C. Režim vytápění je podporován i při extrémně nízkých teplotách -25 °C a chlazení může účinně pracovat při venkovních teplotách až do +43 °C.

Zdroj: WOLF

Snadná a rychlá instalace

Díky monoblokovému provedení s uzavřeným okruhem chladiva a plně vybavené vnitřní jednotce se tepelné čerpadlo snadno a rychle instaluje. K tomu přispívá i optimalizovaný vstup kabelů a prostorná elektrická rozvodná skříň, která nabízí rychlý přístup ke všem důležitým kontaktům. Další výhodou při instalaci je příznivá montážní výška.

Rozsáhlý sortiment příslušenství

Tepelné čerpadlo FHA nabízí širokou škálu příslušenství, které poskytuje široké možnosti instalace. Při montáži venkovního modulu na stěnu je součástí dodávky nástěnný držák s odpovídající nosností. Pro zajištění nejvyšší úrovně bezpečnosti provozu tepelného čerpadla FHA jsou všechny přípojky na stěně a podlahové desce plynotěsné, odolné proti radonu a tlaku vody.

Zdroj: WOLF

Výhody tepelného čerpadla FHA Monoblok:

  • Široký rozsah výkonů od 5 do 14 kW (až 70 kW v kaskádě)
  • Nízké provozní náklady díky vysokému COP
  • Moderní chladivo R32 šetrné k životnímu prostředí – GWP 675
  • Vhodné pro bivalentní a hybridní řešení s plynovým kotlem.
  • Mimořádně tichý provoz
  • Jednotný řídicí systém pro všechna zařízení WOLF. Stačí jediný modul BM-2 s dálkovým ovládáním

WOLF. Expert na vnitřní prostředí

 WOLF je komplexním dodavatelem vytápěcí, větrací techniky a vzduchotechniky. Již téměř 30 let navrhujeme a dodáváme řešení vytápění, chlazení a větrání na míru pro jakýkoli prostor. Dodáváme udržitelné výrobky, účinná, energeticky úsporná a ekologická zařízení, která spolu vzájemně komunikují a jejich výkon je optimalizován pro maximální pohodlí a bezpečnost.

Více informací naleznete na adrese: czech.wolf.eu.

ZDROJ: PR článek společnosti WOLF