Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda FHA Monoblock společnosti WOLF

V roce 2021 byly členskými státy EU představeny plány obnovy a odolnosti. Plán, který připravila Česká republika, se nazývá Národní plán obnovy a bude realizován za pomoci finančních prostředků z Evropské unie.

Plán je rozdělen do šesti tematických pilířů. Jejich průřezovými prioritami jsou zelená a digitální transformace. Jedním z důležitých a často zmiňovaných bodů je Renovace budov a ochrana ovzduší. Jeho cílem je výrazné zvýšení počtu energeticky efektivních budov, zlepšení kvality bydlení, snížení emise skleníkových plynů a dalších škodlivých látek v ovzduší.

Jedním z prostředků k dosažení těchto cílů je výměna nevyhovujících zdrojů vytápění v domácnostech za nízkoemisní zdroje, především tepelná čerpadla. Ta si získala oblibu díky vysoké účinnosti, nízkým provozním nákladům a prokazatelné energetické úspornosti. Při jejich propojení s fotovoltaickým zařízením lze v budovách dosáhnout komfortního vnitřního klimatu s minimálními dopady na životní prostředí.

Důmyslně navržená konstrukce vnitřní jednotky včetně optimalizovaného vstupu kabelů a prostorné elektrické připojovací skříňky umožňuje snadnou a rychlou instalaci.
Důmyslně navržená konstrukce vnitřní jednotky včetně optimalizovaného vstupu kabelů a prostorné elektrické připojovací skříňky umožňuje snadnou a rychlou  instalaci. | Zdroj: WOLF

Nové tepelné čerpadlo FHA Monoblock

Začátkem března 2023 rozšířila společnost WOLF svůj sortiment tepelných čerpadel vzduch-voda o nový model FHA Monoblock. Jedná se o inovativní zařízení s vysokou kvalitou zpracování, vhodné pro novostavby i rekonstrukce. Nižší výkony tepelného čerpadla FHA najdou využití především v rodinných domech, v kaskádě pěti zařízení s výkonem až 70 kW přináší řešení i pro bytové domy a komerční objekty. Toto tepelné čerpadlo nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu a je ideálním řešením pro všechny energeticky úsporné projekty.

Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda FHA Monoblock od společnosti WOLF je vhodné pro obytné i komerční budovy.
Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda FHA Monoblock od společnosti WOLF je vhodné pro obytné i komerční budovy. | Zdroj: WOLF

Úsporné a odolné

Standardem nového tepelného čerpadla FHA, zaručujícím jeho mimořádnou hospodárnost, je modulovaný provoz vytápění, chlazení i přípravy TUV. Venkovní jednotky všech výkonů mají robustní konstrukci při zachování kompaktních rozměrů a dosahují vysokých výkonů za pomoci jediného ventilátoru. Elektrický topný článek 6 kW, který je součástí standardní výbavy, poskytuje v případě potřeby dostatečnou rezervu výkonu.

Ekonomicky výhodná investice v kombinaci s vysokou účinností činí z nového tepelného čerpadla FHA atraktivní řešení pro rodinné domy.
Ekonomicky výhodná investice v kombinaci s vysokou účinností činí z nového tepelného čerpadla FHA atraktivní řešení pro rodinné domy. | Zdroj: WOLF

Ekologické a účinné

Tepelné čerpadlo FHA se vyznačuje nízkou hladinou hluku i při kaskádovém řešení. K provozu využívá moderní chladivo R32, šetrné k životnímu prostředí. I při nízkých venkovních teplotách dokáže pracovat s průtokovými teplotami 60 až 65 °C a dokáže tak zajistit hygienickou přípravu TUV. S elektrickým topným článkem lze v případě potřeby dosáhnout průtokové teploty až 75 °C. Režim vytápění je podporován i při extrémně nízkých teplotách -25 °C, chlazení dokáže efektivně pracovat při vnějších teplotách do +43 °C.

Snadná a rychlá instalace

Monobloková konstrukce s uzavřeným okruhem chladiva a plně vybavená vnitřní jednotka umožňují snadnou a rychlou instalaci tepelného čerpadla. K tomu přispívá také optimalizovaný kabelový vstup a prostorná elektrická připojovací skříňka, nabízející rychlý přístup ke všem důležitým kontaktům, a příznivá montážní výška. Tepelné čerpadlo FHA rovněž nabízí rozsáhlý sortiment příslušenství, poskytující široké možnosti při instalaci.

Zdroj: PR článok WOLF GmbH