Výměna starého plynového kotle za nový se vyplatí

Zastaralé plynové kotle zatěžují nejen peněženku, ale také životní prostředí. Výměna starého plynového kotle je vždy přínosná. Vytápíte efektivněji, šetrněji k životnímu prostředí a dlouhodobě šetříte peníze.

Pořízení nového systému plynového vytápění má velkou výhodu v tom, že se rychleji ohřívá jak voda, tak obytné místnosti. Kromě toho je roční údržba celkem nenáročná – tomu odpovídají také poměrně nízké náklady. Moderní plynové kondenzační kotle využívají tepelnou energii i ze spalin, což může zvýšit jejich účinnost až o 30 %!

Zdroj: WOLF

Kdy je nutné vyměnit plynový kotel?

Obecně se nedá říct, kdy nastal ten správný čas pro nákup nového plynového kotle. Obvyklá životnost systému plynového vytápění je asi 15 až 20 let. Čím jsou systémy vytápění starší, tím méně jsou účinné. To se negativně projevuje na emisních hodnotách i na ročních nákladech na provoz.

Často se může vyplatit zkombinovat systém plynového vytápění s tepelným čerpadlem. Stejně účinná je také kombinace plynového kotle a systému solárního ohřevu. Sluneční vytápění od společnosti WOLF zachycuje sluneční záření pomocí solárních kolektorů a získanou energii využívá k ohřevu teplé vody a/nebo k podpoře vytápění.

Plynové vytápění je rozumným řešením ve starších nebo stávajících budovách. Při výměně staršího zařízení, které bylo plynovým kondenzačním kotlem, je nový plynový kotel jednodušší a nejrychlejší cestou.

Zdroj: WOLF

Plynové kondenzační kotle WOLF řady CGB-2

Kondenzační kotle řady CGB-2 nabízejí nejmodernější technologie pro efektivní vytápění rodinných a bytových domů nebo i pro všechny projekty vyžadující větší výkonový rozsah – obytné domy, hotely, kancelářské budovy a komerční sektor. Jsou ideálním řešením pro novostavby i renovace a díky extrémně nízkým emisím chrání životní prostředí.

Kotle mají robustní konstrukci, vysokou standardní účinnost až 110 % (Hi) / 99 % (Hs) pro nejlepší možné využití energie a jsou vhodné k použití v hybridních systémech s tepelnými čerpadly WOLF. Do kaskády lze zapojit až pět kotlů, což nabízí širokou škálu použití.

Kotle Wolf lze snadno integrovat do řídicích systémů budov. Bonusem je možnost vzdálené správy prostřednictvím integrovaného rozhraní Wolf Link Home. Kotel můžete provozovat a kontrolovat pomocí regulačního systému WOLF nebo přímo smartphonem.

Zdroj: WOLF

Dotace na plynové kondenzační kotle Wolf

Na výměnu zdroje tepla se vztahují i dotace z programu Nová zelená úsporám. Stávající zdroje tepla jejichž výměna je podporována jsou:

  • kotle na pevná paliva, nižší než 3. třídy dle ČSN EN 303-5:2013
  • kotle na topné oleje
  • lokální topidla na pevná paliva, sloužících společně jako hlavní zdroj tepla pro vytápění
  • elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem s elektrickým pohonem

Podpora se poskytuje na pořízení a instalaci nového hlavního zdroje tepla na vytápění s případnou přípravou teplé vody včetně příslušenství a jeho zapojení do otopné soustavy výměnou za stávající hlavní zdroj tepla a to až do výše 70 000,- Kč!

Zdroj: WOLF

WOLF je expert na vnitřní prostředí!

Ať už se rozhodnete pro plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo, rádi vám pomůžeme s výběrem správného zařízení. Vytváříme kompletní řešení, která přinášejí zajímavé výhody. Zařízení WOLF spolu efektivně komunikují a díky aplikaci WOLF SmartSet je lze ovládat nebo regulovat na dálku prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Kdykoli a kdekoli.

Zdroj: WOLF

Více informací najdete na: czech.wolf.eu.

ZDROJ: PR článek společnosti WOLF Česká republika s.r.o.