Vynikající větrací výkon s minimálními prostorovými nároky

Renomovaný švýcarský výrobce Zehnder přichází s novinkou – plochou větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Flex, která při zachování vysoké kvality a výkonu dokáže garantovat stejný komfort větrání jako standardní osvědčené větrací jednotky Zehnder. Avšak bez omezení malým prostorem!

Kompaktní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Flex je vhodná i do malých domů a bytů, kde je důležité efektivní využití obytného prostoru. Svou nízkou výškou a rozměry 1068 × 868 × 327 mm (d × š × v) se navíc hodí i pro rekonstrukce, protože ji lze bez problémů instalovat do stropních podhledů, a to s výškou už od 330 mm.

„Minimální rozměry jednotky Zehnder ComfoAir Flex umožňují prostorově úspornou stropní instalaci do sádrokartonových podhledů. Větrací jednotka díky tomu neklade nároky na podlahovou plochu, a navíc nenarušuje harmonický vzhled interiéru. Je prakticky neviditelná,“ uvádí Bc. Pavel Vořech, produktový manažer pro komfortní větrání Zehnder.

Celý modulární systém čítající akustické tlumiče, filtry a distribuční rozdělovače Zehnder ComfoWell 320 má navíc maximální šířku 966 mm, což umožňuje instalaci i do obvykle velmi úzkých chodeb.

Úsporná, tichá, s promyšlenou koncepcí pro účinnou filtraci

Větrací jednotka Zehnder ComfoAir Flex poskytuje výkon s objemem vzduchu až 350 m³/h při vnějším tlaku 200 Pa. Ve spojení s výměníkem tepla vyráběným na zakázku dosahuje vynikající energetické účinnosti s velmi nízkou spotřebou elektrické energie.

Řez jednotkou ComfoAir Flex – vnitřní prostor je efektivně využit pro umístění výkonného výměníku pro co největší účinnost zpětného získávání tepla.
Řez jednotkou ComfoAir Flex – vnitřní prostor je efektivně využit pro umístění výkonného výměníku pro co největší účinnost zpětného získávání tepla. | Zdroj: © Zehnder Group

„Pokročilá technologie řízení průtoku vzduchu přesně vyvažuje proudění vzduchu, a tím zajišťuje maximální energetickou účinnost a komfort větrání,“ popisuje odborník ze společnosti Zehnder.

Nová plochá jednotka využívá osvědčenou patentovanou technologii Zehnder Climate Switch® umožňující automaticky nastavit systém tak, aby zajišťoval celoročně to nejlepší vnitřní klima a kvalitu vzduchu, a to s nižšími náklady na energie díky rekuperaci tepla, chladu a ve variantě s entalpickým výměníkem také vlhkosti.

Jednotka Zehnder ComfoAir Flex je opatřena dvěma ventilátory spirálového tvaru pro zajištění tichého provozu, vysokého výkonu a nízké spotřeby energie.
Jednotka Zehnder ComfoAir Flex je opatřena dvěma ventilátory spirálového tvaru pro zajištění tichého provozu, vysokého výkonu a nízké spotřeby energie. | © Zehnder Group

Jednotka Zehnder ComfoAir Flex je navíc vybavena prokazatelně nejtiššími ventilátory na trhu ve své velikosti a výkonnostní třídě. I při plném výkonu tak překvapí neuvěřitelně nízkou hladinou hluku, a tedy tichým provozem.

Zdokonalená koncepce filtrů pak jednotce umožňuje dodávat do interiéru čistý čerstvý vzduch bez jakýchkoli škodlivin. A není potřeba se obávat ani zanesení filtrů: „Na potřebu výměny filtru jednotka sama upozorní podle doby provozu a průtoku vzduchu,“ vysvětluje Bc. Pavel Vořech.

Výměna filtrů v jednotce je velmi snadná – po sundání EPP krytky se filtr vytáhne a vymění za nový. Díky kónickému tvaru je vyloučeno nesprávné zasunutí.
Výměna filtrů v jednotce je velmi snadná – po sundání EPP krytky se filtr vytáhne a vymění za nový. Díky kónickému tvaru je vyloučeno nesprávné zasunutí. | Zdroj: © Zehnder Group

Špičková technologie bez náročného plánování a s instalací zjednodušenou na minimum

Mezi hlavní výhody ploché větrací jednotky při projektování a realizaci patří promyšlený stavebnicový systém umožňující kompaktní, dokonale těsné napojení bez zbytečných spojovacích prvků a flexibilita jednotky daná možností pravé i levé orientace vedení vzduchu.

Snadnou a flexibilní montáž na strop a komfortní napojení přívodních a odtažných trubek pak umožňují čtyři 45stupňová otočná hrdla. To společně s měnitelnou orientací proudění vzduchu zjednodušuje plánování, zkracuje dobu instalace a také snižuje riziko objednání nesprávné jednotky.

Větrací systém s plochou jednotkou Zehnder ComfoAir Flex a modulárním systémem akustických tlumičů, filtrů a distribučních rozdělovačů Zehnder ComfoWell.
Větrací systém s plochou jednotkou Zehnder ComfoAir Flex a modulárním systémem akustických tlumičů, filtrů a distribučních rozdělovačů Zehnder ComfoWell. | Zdroj: © Zehnder Group

Samotnou montáží provede montážníky krok za krokem mobilní aplikace Zehnder ComfoControl, a to včetně uvedení do provozu. Díky vestavěnému wifi připojení lze jednotku skrze tuto aplikaci zároveň ovládat, a to i na dálku. Důmyslná konstrukce stropní větrací jednotky Zehnder ComfoAir Flex se zaměřením na přístupnost komponent pak umožňuje snadnou údržbu (výměnu filtrů) i případný servis.

www.zehnder.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.