Klimatický modul – komfortně temperovaný čerstvý vzduch po celý rok

Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a nového Zehnder ComfoClime zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě. Klimatický modul Zehnder ComfoClime v létě dochlazuje a v zimě dohřívá vzduch, přiváděný do obytných prostor, energeticky účinným způsobem.

Komfortní teplota přizpůsobená aktuálním potřebám, ve všech ročních obdobích

V parných letních dnech se interiéry často přehřívají, což má za následek nepříjemné vnitřní klima. To může vést k problémům se spánkem v noci a představovat zvýšená zdravotní rizika. Klimatický modul Zehnder ComfoClime zabraňuje přehřívání místností a automaticky zajišťuje jejich optimální temperování. V zimě navíc dokáže ohřát přiváděný vzduch na konstantní příjemnou teplotu a zajistit tak vysoký komfort po celý rok.

Zehnder ComfoClime je klimatický modul pro temperování vzduchu, který v létě pomáhá snižovat riziko přehřívání interiérů a v zimě vnitřní prostory dohřívá.
Zehnder ComfoClime je klimatický modul pro temperování vzduchu, který v létě pomáhá snižovat riziko přehřívání interiérů a v zimě vnitřní prostory dohřívá. | Zdroj: © Zehnder Group

Kvalitní větrání je základ

Oblíbená větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q se postará o stálý přísun čerstvého vzduchu. Škodliviny a nečistoty z venkovního vzduchu jsou zachytávány v jemných filtrech a výkonný entalpický výměník zabezpečuje komfortní rekuperaci tepla, vlhkosti a chladu až z 95 %. Více ke Climate Switch, výjimečné technologii adaptivního řízení komfortní teploty.

Zehnder ComfoClime se instaluje na větrací jednotku ComfoAir Q a umožňuje tak splnit požadavky na modernizaci nejen v novostavbách, ale také v místech, kde už větrací systém Zehnder plní svou úlohu.
Zehnder ComfoClime se instaluje na větrací jednotku ComfoAir Q a umožňuje tak splnit požadavky na modernizaci nejen v novostavbách, ale také v místech, kde už větrací systém Zehnder plní svou úlohu. | Zdroj: © Zehnder Group

Přídavný klimatický modul Zehnder ComfoClime

Zehnder ComfoClime je určený pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu v systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Využívá k tomu 100% čerstvý vzduch, na rozdíl od klimatizačních jednotek, které jsou zpravidla založeny na cirkulaci vzduchu.

Díky nepřetržité dodávce čerstvého vzduchu zůstává hladina CO2 na nízké úrovni a vnitřní prostředí je tak zdravé a příjemné. Zehnder ComfoClime – představuje řešení Plug & Play, jednoduše se instaluje přímo na větrací jednotku, umožňuje inteligentní a snadné ovládání pomocí aplikace.

Tato inovativní jednotka upravuje vzduch pokročilým způsobem díky nejmodernější invertorové technologii na bázi tepelného čerpadla vzduch-vzduch.
Tato inovativní jednotka upravuje vzduch pokročilým způsobem díky nejmodernější invertorové technologii na bázi tepelného čerpadla vzduch-vzduch. | Zdroj: © Zehnder Group

Méně energie a automaticky větší komfort bydlení

Zehnder ComfoClime pracuje modulačně – zařízení s invertorovou technologií odebírá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přivádí tepelnou energii efektivně a ekologicky. Průkopnická technologie nabízí maximální komfort při minimální spotřebě energie.

V kombinaci s jednotkou Zehnder ComfoAir Q využívá 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Obsah CO2 tak zůstává nízký a vnitřní klima je zdravé a komfortní.
V kombinaci s jednotkou Zehnder ComfoAir Q využívá 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Obsah CO2 tak zůstává nízký a vnitřní klima je zdravé a komfortní. | Zdroj: © Zehnder Group

Výhody pro koncové zákazníky:

  • Komfortní teplota přizpůsobená aktuálním potřebám: příjemně chladné místnosti v létě, dohřev vzduchu v zimě
  • Velmi tichý provoz
  • Přímé ovládání aplikací pomocí integrovaného wifi připojení
  • Není potřeba dalších prvků vně objektu, bez chladivového potrubí
  • Možnost dodatečné instalace

Výhody pro odborníky:

  • Rychlé a snadné uvedení do provozu díky technologii Plug & Play
  • Úspora místa – zařízení se jednoduše umístí na jednotku Zehnder ComfoAir Q
  • Optimální instalace: vzduchová hrdla lze pro připojení k rozvodům vzduchu individuálně natáčet
  • Flexibilní: nabízí levé a pravé provedení, nastavitelné dle orientace větrací jednotky
Zehnder ComfoClime je standardně vybaven wifi připojením a lze jej pohodlně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Výhodou je také rychlý způsob uvedení do provozu Plug and Play.
Zehnder ComfoClime je standardně vybaven wifi připojením a lze jej pohodlně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Výhodou je také rychlý způsob uvedení do provozu Plug and Play. | Zdroj: © Zehnder Group

Řízené větrání pomáhá splnit zpřísněné předpisy

Od začátku roku platí nové energetické požadavky na novostavby a větší rekonstrukce. Instalace systému větrání s rekuperací tepla Zehnder představuje velmi silný prostředek ke splnění požadavků zpřísněných předpisů a v době rostoucích cen energií vede k úspoře nákladů. Klimatický modul Zehnder ComfoClime společně s ComfoAir Q přispívá k zabezpečení vyššího komfortu v rodinném domě a získání lepší kategorie PENB (průkazu energetické náročnosti budovy).

Poptejte řešení větrání s rekuperací tepla Zehnder, připravíme nabídku na míru.

Bezplatný návrh systému a nezávazná cenová nabídka

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder