Proč roste zájem o článkové radiátory Zehnder Charleston?

Zdroj: © Zehnder Group

Navzdory velmi dlouhé tradici dnešní designové článkové radiátory Zehnder Charleston neusnuly na vavřínech a díky své variabilitě padnou prakticky do každého prostoru. Seznamte se s „chameleonem“ ve světě topných těles.

Tradice, která drží krok s moderními trendy

Ačkoliv se vyrábí už téměř 100 let, mají ocelové článkové radiátory Zehnder Charleston stále co nabídnout. „Fakt, že jsou tyto radiátory na trhu už tak dlouho, jen podtrhuje jejich jedinečnost. I když se jejich design téměř nezměnil, článková konstrukce, která jim propůjčuje transparentní vzhled, je stále velmi oblíbená a hodí se opravdu do každého interiéru – od klasičtějších instalací běžných budov, až po moderní interiéry,“ popisuje úvodem Ing. Miroslav Váša, vedoucí prodeje designových radiátorů Zehnder.

Variabilní a modulární

Díky široké škále hloubek, výšek, délek, tvarů i způsobů připojení a kotvení či barevných provedení lze radiátory optimálně přizpůsobit prakticky každému interiéru, prostoru i požadavkům na tepelný výkon.

„Článkové radiátory Zehnder Charleston nabízíme v pěti hloubkách od 62 do 210 mm a více jak 35 standardních výškách od 26 cm do tří metrů. Na vyžádání samozřejmě zvládneme vyrobit i atypické provedení,“ popisuje Ing. Miroslav Váša za Zehnder a dále navazuje: „Radiátory vyrábíme téměř o jakékoliv délce s minimálním počtem čtyř článků a pak samozřejmě to, co dovolí hydraulika topného systému. Navíc díky bohaté historii poskytujeme více jak 30 možností připojení. Velmi oblíbené je například středové připojení vyskytující se zejména u vysokých těles, či připojení Completto s integrovaným ventilem.

Atraktivní obloukové provedení radiátoru Zehnder Charleston v povrchové úpravě Technoline.
Atraktivní obloukové provedení radiátoru Zehnder Charleston v povrchové úpravě Technoline. | Zdroj: © Zehnder Group

Dávno už také neplatí, že radiátor musí být pouze rovný. „Možné je i obloukové provedení či rohové řešení, a to jak do vnitřních rohů, tak i pro umístění na ty vnější,“ doplňuje Ing. Miroslav Váša a dodává: „Co se barevného provedení týče, standardně máme v portfoliu přibližně 50 barev, ale na zakázku vyrobíme téměř jakékoliv provedení – dokážeme aplikovat více než 700 odstínů.“ A to včetně moderní povrchové úpravy Technoline – průhledného laku, který nechá vyniknout technologii výroby radiátorů, a hodí se tak právě do moderních interiérů v kombinaci s přírodními materiály.

TIP: Vysoká kvalita (nejen) díky laserovému svařování

Za dobu vývoje se sice design článkových radiátorů příliš nezměnil, technologie výroby však ano. Díky laserovému svařování je spoj kvalitnější a má větší životnost. „Po svaření článků a celé sestavy se provádí tlaková zkouška, abychom měli jistotu, že nikde nedojde k průsaku topného media,“ říká Ing. Miroslav Váša za Zehnder a doplňuje: „Životnost radiátorů prodlužuje také kvalitní dvouvrstvé lakování. Jedná se vždy o základní antikorozní lázeň, po které se antistaticky nanáší prášková barva, která se vypaluje v peci, vytvrzuje a tvoří výsledný efekt.“

Řešení pro nízkoteplotní systémy

Díky článkové konstrukci umožňují radiátory vyšší přenos sálavého tepla a navíc jsou velmi vhodné pro nízkoteplotní soustavy.

„Při vytápění kondenzačními kotly a tepelnými čerpadly je voda v radiátorech ohřívána na nižší teplotu. Radiátory Zehnder Charleston díky své výjimečné konstrukci a rozměrové variabilitě nabízí možnost optimalizovat velikost používaného tělesa a napomáhají tak dosáhnout žádaných úspor při spotřebě tepelné energie,“ popisuje Ing. Miroslav Váša a dodává: „Produkují totiž až 35% podíl sálavého tepla. Zejména u vyšších modelů je tak zajištěno lepší proudění a rozvrstvení teplé vody i při nižších teplotách.“

Vyšší provedení radiátoru Zehnder Charleston je vhodným řešením pro nízkoteplotní systémy.
Vyšší provedení radiátoru Zehnder Charleston je vhodným řešením pro nízkoteplotní systémy. | Zdroj: © Zehnder Group

TIP: Jaký radiátor zvolit?

Kromě možnosti obrátit se přímo na výrobce, který poradí, vysvětlí potřebné a vytvoří specifikaci včetně technických detailů pro danou stavbu, jsou i další možnosti.

„Pro projektanty jsou k dispozici podklady v projekčních programech ProTech a TechCON a navíc jsou na našem webu volně stažitelné dokumenty s technickými údaji pro správnou montáž a všechny typy připojení. Při výběru vhodného tělesa lze využít také možnosti online konfigurátoru,“ radí Ing. Miroslav Váša. Po zadání všech potřebných parametrů na rozměr a výkon už je třeba vybrat jen potřebný design!

Příklady konkrétních realizací:

Do moderních industriálně laděných interiérů povrchová úprava Technoline článkového radiátoru Zehnder Charleston perfektně padne.
Do moderních industriálně laděných interiérů povrchová úprava Technoline článkového radiátoru Zehnder Charleston perfektně padne. | Zdroj: © Zehnder Group
Matné černé provedení radiátoru Zehnder Charleston v dřevěném interiéru rodinného domu.
Matné černé provedení radiátoru Zehnder Charleston v dřevěném interiéru rodinného domu. | Zdroj: © Zehnder Group
Povrch Technoline radiátoru Zehnder Charleston vynikne i v zámeckých historických prostorách.
Povrch Technoline radiátoru Zehnder Charleston vynikne i v zámeckých historických prostorách. | Zdroj: © Zehnder Group

Více informací na webináři Proč roste zájem o článkové radiátory Charleston.

ZDROJ: PR článek byl připraven ve spolupráci se společností Zehnder (www.zehnder.cz).