Galerie(4)

Nejlepší české IT kanceláře doplnily svítidla od LIGHT WORKS

Prestižní soutěž pro výjimečné realizace Kanceláře roku, která každoročně oceňuje ty nejlepší kancelářské prostory, zná své vítěze. V kategorii IT zvítězily nové prostory společnosti ADASTRA GROUP, které vznikly pod taktovkou studia Holub architekti.

SLA03769 copy

Na realizaci se podílela společnost LIGHT WORKS, která dodala osvětlení od belgického výrobce DELTA LIGHT a katalánské značky MARSET.

Vizuální identita nových kanceláří ADASTRA GROUP zrcadlí firemní kulturu, ve které se setkávají technologie a lidé. To odpovídá i návrhu interiéru, který byl navržen jako kontrast technického a lidského s funkčními a utilitárními prvky.

Firemnímu prostoru ADASTRA GROUP dominuje velký otevřený prostor představující středobod komunitního života a místo pro sdílení a setkávání. Velkorysé prostranství bylo možno osadit velkými stropními a efektivními svítidly SUPERNOVA FLAT vyznačujícími se minimalistickým designem, čistými liniemi a vysokým výkonem. Svítidlo je vytvořené z jednoho kusu hliníkového profilu a zajišťuje příjemné rozptýlené světlo, vhodné k osvětlení větších prostor.

Zdroj: LIGHT WORKS

Kromě externích prostor jsou svítidly DELTA LIGHT osazeny interní a pracovní prostory. S minimalistický, ztvárněním zasedacích místností dobře korespondují závěsná svítidla SUPER-OH SBL, která jsou tvořena subtilním černým prstencem, lehce se vznášejícím v prostoru na tenkých lankách.  Série nabízí 3 velikosti svítidel, kromě klasické verze se světlem směrovaným dolů, je k dispozici i varianta, kdy světlo směruje nahoru i dolů.

Belgická svítidla DELTA LIGHT udávají směr vývoje technologií a designu v moderním architektonickém osvětlení. Důkazem mohou být i další dvě kolekce umístěné v pracovních a zasedacích prostorech společnosti.

Světelné linky architektonického osvětlení STREAMLINER a MICROLINE jsou umístěny přímo nad pracovními a jednacími stoly a představují subtilní, avšak velmi výkonnou linku světla vhodnou k celkovému osvětlení prostoru i jako osvětlení pracovních ploch. Přisazená stropní svítidla BOXY R efektně doplňují profily, emitující měkké rozptýlené světlo, s jejichž pomocí je možno vytvořit komornější atmosféru.

Zdroj: LIGHT WORKS

Kuchyňské a jídelní části dominují svítidla od katalánského výrobce MARSET. Prostor osvětlují objemné lampy SOHO, které představují interiérovou modifikaci lamp tradičně používaných ve veřejných prostorech jako jsou restaurace či kavárny.

Svítidlo z polyetylenu, speciálně tvarovaného rotací, je vyrobeno z jednoho kusu materiálu bez jakýchkoliv spojů. Závěsné lampy SOHO jsou doplněny nenápadnou kolekcí ATLAS, která sofistikovaně transformuje obyčejnou žárovku do reflektoru s neobyčejným ztvárněním. Obě řady svítidel navrhl katalánský designér Joan Gaspar.

Zdroj: LIGHT WORKS

ZDROJ: PR článek společnosti LIGHT WORKS / www.lightworks.cz