Šenov vsadil v rámci dokončované rekonstrukce veřejného osvětlení na energeticky úsporné produkty značky Thorn

Zdroj: ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Globální výrobce interiérových a exteriérových svítidel Thorn, patřící pod skupinu Zumtobel Group, je dodavatelem nejmodernější osvětlovací techniky pro projekt rekonstrukce veřejného osvětlení v Šenově nedaleko Ostravy.

Při rekonstrukci, jejíž poslední etapa bude dokončena v závěru letošního roku, byla použita energeticky úsporná svítidla CiviTEQ od značky Thorn. Přechod na nejmodernější systémy veřejného osvětlení z produktové řady CiviTEQ přinese severomoravskému městu s více než 6000 obyvateli významné úspory elektrické energie a současně zajistí mnohem efektivnější a příjemnější osvětlení veřejných prostranství.

2)V celém Šenově bylo vyměněno cca 1000 svítidel. Pro náročný projekt byla zvolena svítidla CiviTEQ v různých provedeních.
V celém Šenově bylo vyměněno cca 1000 svítidel. Pro náročný projekt byla zvolena svítidla CiviTEQ v různých provedeních. | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

V celém Šenově bylo vyměněno cca 1000 svítidel. Pro náročný projekt byla zvolena svítidla CiviTEQ v různých provedeních s výkonem od 15 do 128 W v závislosti na typu komunikace. Intenzita svícení se přitom automaticky přizpůsobuje okolnímu světlu. Inteligentní řídicí systém tak oproti neřízenému systému ušetří 30 % elektrické energie.

„Jsem rád, že můžeme městům a obcím v České republice nabídnout ta nejmodernější veřejná osvětlení, která přinášejí obcím úsporu a jsou i šetrná k okolní přírodě“, říká Jan Vacek, generální ředitel společnosti ZG Lighting Czech Republic.

Produktová řada svítidel CiviTEQ od značky Thorn, lídra na trhu veřejného osvětlení, nabízí pro modernizační projekty nákladově efektivní řešení. Důraz je kladen na vyvážený kompromis mezi provozními náklady a výkonem.

Optický systém R-PEC zajišťuje bezpečné a efektivní osvětlení ulic v obytných čtvrtích i komunikací s hustým provozem. Předností svítidel CiviTEQ jsou také všestranné možnosti instalace. Jejich kompaktní a lehká konstrukce se navíc vyznačuje snadnou manipulací a malou plochou vystavenou větru.

3)Veřejného osvětlení CiviTEQ přinese významné úspory elektrické energie a současně zajistí mnohem efektivnější a příjemnější osvětlení veřejných prostranství.
Veřejného osvětlení CiviTEQ přinese významné úspory elektrické energie a současně zajistí mnohem efektivnější a příjemnější osvětlení veřejných prostranství. | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Další výhodou svítidel CiviTEQ pro města a obce jsou nízké požadavky na údržbu, což vede k dalšímu snížení provozních nákladů na veřejné osvětlení. Dokončovaná rekonstrukce veškerého veřejného osvětlení v Šenově byla zahájena v roce 2018 a probíhala v několika etapách.

Realizaci projektu finančně podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci dotačního programu EFEKT na podporu úspor energie a snižování energetické náročnosti.

Společnost Thorn, patřící do skupiny Zumtobel, vyvíjí a vyrábí efektivní, spolehlivá a vysoce kvalitní řešení osvětlení.Skupina Zumtobel sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu je zastoupená pobočkou ZG Lighting Czech Republic s.r.o.
Kontakt: Jankovcova 2, Praha 7–170 00, tel.: 00420 266 782 200, https://www.zumtobel.cz

ZDROJ: PR článek společnosti ZG Lighting Czech Republic s.r.o.