Souhra přírody a designu mísící se v osvětlení u LIGHT WORKS

Zdroj: LIGHT WORKS

Útulná atmosféra, jemné geometrické tvary a rozmanité kompozice světelných reliéfů lze najít u nových svítidel od katalánské značky Marset a francouzského výrobce osvětlení DCW éditions Paris. Jarní novinky v osvětlení přinášející podmanivou souhru přírody a designu, najdete u LIGHT WORKS.

MARSET

Kvalita, současnost a odvážný design je definicí katalánské značky Marset vyrábějící dekorativní svítidla s originálním designem a ve spolupráci s věhlasnými designéry.

Moderní design a racionální tvary

Stolní lampa Fragile, jejíž návrh pochází od talentovaného designéra Jaume Ramíreze, si pohrává s nadčasovým designem a archetypálním tvarem. Lampa překvapí každého jemností svých forem.

Mísí se v nich geometrické tvary a skýtající se pozůstatky minulosti, jejichž charakteristické znaky připomíná světlo svítící zdola nahoru. Podobně je tomu u olejových lamp nebo svíček. Designér tímto vyjadřuje křehkost současného okamžiku a vzdává hold klasické stolní lampě; svítidlu s dlouhou historií.

Lampa Fragile
Lampa Fragile | Zdroj: LIGHT WORKS

Krása v každém prostoru

Světelná řada lampy Ambrosia Vertical představuje design vracející se k nadčasovému trubicovému světlu a přeměňuje ho tak, aby jeho jednoduchá struktura a rozptýlené osvětlení dodaly krásu každému prostoru. Lampa Ambrosia umožňuje vytvářet vertikální světelné kompozice, kombinovat různé velikosti a díky tomu osvětlit velké prostory, které vyplní světlem a teplem. Štíhlý design lampy dotváří dokonalou scénu v každé místnosti s maximálním světelným výrazem a minimalistickou strukturou.

Lampa Ambrosia Vertical
Lampa Ambrosia Vertical | Zdroj: LIGHT WORKS

Dekorativní svatozář

Venkovní lampa Palosanto je decentní, aniž by zacházela až k minimalismu. Lampa je ztělesněním jednoduchosti a představuje mimořádně flexibilní a všestranné řešení pro přímé venkovní osvětlení. Design sloupkové lampy s bodovým reflektorem, kterou navrhl designér Christoph Mathieu, je kompaktní, flexibilní a odolný a svým světlem dokonale zvýrazní venkovní prostor a odhalí architektonické prvky.

Lampa Palosanto
Lampa Palosanto | Zdroj: LIGHT WORKS

DCW éditions Paris

Francouzský výrobce svítidel DCW éditions navrhuje „lampy, které milujeme“. Ve své práci hledí stále vpřed a svět designu a osvětlení neustále obohacuje o nové ikonické kousky.

Mýdlové bubliny ve světě beztíže

Závěsné extravagantní osvětlení navržené japonským architektem a designérem Yuji Okitsu připomíná vznášející se mýdlové bubliny. Světelný objekt Focus, jak už z názvu vyplývá, je synonymem pro soustředěnost. Designéra k návrhu inspirovaly pohyblivá tělesa v kosmu, které pak proměnil v objekt vznášející se ve svět beztíže. Svítidlo tak bude v jakémkoliv prostoru působit, jako by bylo z jiné planety.

Svítidlo Focus
Svítidlo Focus | Zdroj: LIGHT WORKS

Rovnováha mezi prací a pokorou

Návrh stolní lampy Niwaki je inspirován japonskou borovicí a prezentuje opravdu výjimečný světelný objekt. Design lampy představuje umělou rostlinu, která vypadá, jako by se vznášela nebo plachtila vzduchem. V lesklé povrchové úpravě lampy se odráží rovnováha mezi prací a pokorou.

NIWAKI archiv Light Works
NIWAKI archiv Light Works | Zdroj: LIGHT WORKS

ZDROJ: PR článek společnosti LIGHT WORKS, www.lightworks.cz