Svítidla Tecton obstojí i v těch nejnáročnějších provozech

Zdroj: ZG Lighting Czech Republic

Čím dál agresivnější vnější vlivy kladou na svítidla tvrdší nároky. Nový lištový osvětlovací systém TECTON značky Zumtobel je připraven fungovat i v těch nejnáročnějších provozech a lépe odolávat prachu a vodě klidně 24 hodin denně a 365 dní v roce.

Výroba, sklady, garáže. Tedy prašnost, vlhkost, rozdíly teplot a nepřetržitý provoz s maximálními nároky na spolehlivost. Tady už potřebujete skutečně špičkovou osvětlovací techniku, která si nemůže dovolit pauzu. Stále se zvyšujícím nárokům se snažil vyhovět výrobce Zumtobel, který vyvinul lištový osvětlovací systém, vzdorující živlům a zároveň usnadňujícím instalaci: TECTON IP64/IP54.

„Nová svítidla přinášejí díky své odolnosti vůči prachu a vodě zásadní úsporu nákladů na údržbu. V segmentu lištových systémů mají svítidla TECTON IP64/IP65 unikátní vlastnosti, které otevírají velmi flexibilní možnosti instalace osvětlení v náročných průmyslových podmínkách,“ říká Jan Vacek, výkonný ředitel ZG Lighting Czech Republic s.r.o., české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group.

Utěsněno: Kritické spoje svítidel TECTON IP64/IP54 jsou vybaveny těsnicími komponenty komplexní ochranu proti prachu a vodě. Horní a boční povrchy korozivzdorných lišt jsou zcela uzavřené a hladké, takže neposkytují žádný povrch, na který by mohl působit prach nebo voda. Navíc se snadno čistí.
Kritické spoje svítidel TECTON IP64/IP54 jsou vybaveny těsnicími komponenty komplexní ochranu proti prachu a vodě. Horní a boční povrchy korozivzdorných lišt jsou zcela uzavřené a hladké, takže neposkytují žádný povrch, na který by mohl působit prach nebo voda. Navíc se snadno čistí. | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic

Dokonale utěsněno

A co že dělá svítidla TECTON IP64/IP54 tak výjimečnými? Například precizní utěsnění. Všechny kritické spoje a připojovací místa svítidel TECTON IP64/IP54 značky Zumtobel jsou vybaveny těsnicími komponenty, které vytvářejí komplexní ochranu proti prachu a stříkající vodě. Horní a boční povrchy korozivzdorných lišt jsou zcela uzavřené a hladké, takže neposkytují žádný prostor, kudy by mohl vniknout prach nebo voda. Navíc se snadno čistí, což je příjemný bonus.

V oblasti spoje mezi dvěma lištami zabraňuje těsnicí manžeta vniknutí nečistot nebo vody do vnitřního prostoru lišty. Pěnová těsnění uvnitř profilů svítidel a průsvitné těsnicí pásky mezi prvky čoček chrání světelné zdroje typu LED před znečištěním. Mezi moduly a lištou zajišťují pěnové kuličky začerněné sazemi na vnější stěně profilu místo pro připojení chráněné před prachem a vodou.

Pevný: Koncové krytky svítidel a modulů lištového systému TECTON IP64/IP54 jsou vyrobeny z odolného plastu, pevně spojeného s měkkým těsnicím lemem
Koncové krytky svítidel a modulů lištového systému TECTON IP64/IP54 jsou vyrobeny z odolného plastu, pevně spojeného s měkkým těsnicím lemem | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic

Koncové krytky svítidel a modulů jsou vyrobeny z odolného plastu, který je pevně spojen s měkkým těsnicím lemem. Pružný materiál lemu zajišťuje těsné spojení mezi moduly a krycími lištami. Bočně probíhající těsnění z TPE uzavírají spoj mezi lištou a spodním krytem. Zajišťují tak těsné přechody i čistý vzhled.

Flexibilní koncepce pro snazší montáž a variabilitu

Není to však jen samotná funkce, ale také snadnost montáže a univerzálnost či modularita, co dělá svítidla TECTON IP64/IP54 výjimečnými. Každá lišta TECTON má pět napájecích kabelů, dva ovládací kabely a dva nezávislé okruhy nouzového osvětlení. To znamená, že do celého systému lze bezproblémově integrovat nejen hlavní, ale i nouzové osvětlení včetně řízení.

Všechny moduly lze namontovat na lištu bez použití nářadí. Díky novému typu zajišťovacího mechanismu s integrovanými těsnicími zátkami lze svítidla, senzory a moduly nouzového osvětlení bezpečně upevnit prostřednictvím dvou bočních páček pouhým pohybem ruky. Jak snadné.

Odolný: Pěnové kuličky začerněné sazemi zajišťují spojení odolné vodě i prachu na vnější stěně profilu mezi svítidly a lištou
Pěnové kuličky začerněné sazemi zajišťují spojení odolné vodě i prachu na vnější stěně profilu mezi svítidly a lištou | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic

Lištový systém TECTON se rychle přizpůsobuje měnícím se požadavkům. To je zajištěno lištou s 11pólovým integrovaným proudovým vedením a předmontovaným spojovacím konektorem, což umožňuje kontinuální odběr proudu po celé délce lišty.

Těsnění ve spojích nijak nenarušuje funkčnost lišty. Osvětlovací komponenty lze mezi dvěma lištami flexibilně umístit, doplnit nebo přemístit.

Variabilní: Každá lišta systému TECTON má pět napájecích kabelů, dva ovládací kabely a dva nezávislé okruhy nouzového osvětlení - do celého systému lze tedy bezproblémově integrovat nejen hlavní, ale i nouzové osvětlení včetně řízení.
Každá lišta systému TECTON má pět napájecích kabelů, dva ovládací kabely a dva nezávislé okruhy nouzového osvětlení – do celého systému lze tedy bezproblémově integrovat nejen hlavní, ale i nouzové osvětlení včetně řízení. | Zdroj: ZG Lighting Czech Republic

Zájemci mohou na webu výrobce prozkoumat různé možnosti kombinací a pomocí konfigurátoru systému TECTON si „na pár kliků“ sestavit svůj individuální lištový systém.

Inspirací jim může být video: https://www.youtube.com/watch?v=UXXGRA-yps8.

O skupině Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu je zastoupená pobočkou ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Kontakt: Jankovcova 2, Praha 7 – 170 00, tel.: 00420 266 782 200,

https://www.zumtobel.cz/

ZDROJ: PR článek společnosti ZG Lighting Czech Republic