Partneři sekce:

Nenáročný způsob pro sanaci balkonu, terasy a lodžie (Návod)

Loňské léto přímo vybízelo k pobytu na nové terase, balkoně či lodžii, a to ať už nově zbudované, či renovované. Řadu lidí však od rekonstrukce či stavby odradila před­stava množství práce, suti, prachu a stěhování zařízení nebo materiálu. Na trhu jsou však i jednoduchá řešení – jedním z nich je například systém Balkuslim.

Krok 4: Lepení dlažby

Pro lepení se používají reakční lepidla. Ta mohou být na bázi polyuretanu (PU) nebo epoxidu (EP). Vzhledem k hladkému podkladu a k obsaženým plnivům je spotřeba na 1 m2 cca 2,5 kg. Lepidly lze lepit jak keramickou dlažbu, tak i přírodní kámen bez rizika zabarvení.

04 Lepení dlažby
04 Lepení dlažby |

Krok 5: Bezpečné vyplnění spár

Pro spárování je ideální volbou epoxidová spárovací hmota. V tomto případě se jedná o 3složkovou hmotu, kdy se tvrdidlo i pryskyřice smíchají s barevným jemným plnivem. Zpracování probíhá stejným způsobem jako u cementových hmot, bez zvláštního vybavení.

05 Bezpečné vyplnění spár
05 Bezpečné vyplnění spár |

Krok 6: Zatažení, mytí a čištění plochy

Obavy z obtížného čištění zaspárované plochy při spárování epoxidovým tmelem jsou minulostí. Hmota se velice snadno zatahuje do spáry, je jemná a vláčná a následné mytí dlažby probíhá běžnou molitanovou houbou a vodou. Bez zvláštních přísad a bez zvláštního nářadí – jako klasickou cementovou spárovací hmotou.

06 Zatažení mytí a čištění plochy
06 Zatažení mytí a čištění plochy |

Krok 7: Zvláštní využití

Systém BalkuSlim lze připravit i jako hydroizolační vrstvu pod dřevěnou terasu nebo WPC. Na izolační pásy se přímo položí roznášecí polštáře, umístěné na podložkách pro vyrovnání a lepší odtok vody.

07 Zvláštní využití
07 Zvláštní využití |

 

Text + Foto: Uzin – codex

Článek byl uveřejněn v časopisu Realizace staveb 5/2018.