Skandinávský styl, sklo, žádné kliky. Veletrh dveří představil letošní trendy

Partneři sekce:

Výrobci představili na tradičním veletrhu dveří nazvaném EXPO 2022 novinky, které budou v průběhu roku uvádět na trh. Mezi tahouny budou patřit dekory věrně napodobující přírodní materiál, dýha či „bezklikové“ dveře.

Návštěvníkům Expa představili produktový plán zástupci společnosti SAPELI. Navzdory pandemii koronaviru má SAPELI za sebou úspěšný rok. Její tržby loni přesáhly miliardu korun a letos firma chystá do výroby a nových technologií investovat 50 milionů korun. Hlavním cílem pro letošní rok je pro SAPELI především zatraktivnit sortiment a omladit nabídku. To se týká nejen samotných dveří, ale i materiálů, kování či doplňků.

Již několik let roste výrazně zájem zákazníků o produkty v bílé barvě. To ostatně potvrzují i výsledky společnosti SAPELI. Během loňského roku narostly tržby z těchto produktů o dvanáct procent. Zhruba třetina její produkce je proto v bílém provedení.

Dražší sortiment táhne

V posledních letech společnost zaznamenala přesun poptávky zákazníků od levnějších segmentů k těm dražším. Zástupcem prémiového segmentu se stala dýha. Populární ale zůstává i levnější laminát. Letos se dočká rozšíření i paleta dekorů. Zákazníci mají zájem hlavně o ty, které se nejvíce podobají přírodním materiálům. Na rozdíl od nich se ale laminát poměrně snadno udržuje.

Jednou z novinek, kterou SAPELI představila na Expu, jsou laminátové dveře v dekoru skandinávského dubu. Společnost také uvede na trh novou řadu APPENA. Ta se inspiruje dveřmi MUTEO, které pro SAPELI navrhl průmyslový designér Petr Novague. Firma za výrobek dveří bez kliky získala v roce 2020 světovou cenu Red Dot Award.

Díky řadě APPENA se bezklikové dveře dostanou i k běžnému zákazníkovi. Hlavním rozdílem ve srovnání s dveřmi MUTEO bude výraznější cenová dostupnost a větší míra individuality. Zákazníci si budou moci vybrat z laminátu, dýhy i skla. Madla dveří budou vyrobena z hliníku a zákazníci se mohou těšit na volbu ze široké palety barev a tvarů.

SAPELI kromě interiérových dveří plánuje rozšířit také nabídku a posílit svou pozici na trhu v segmentu technických dveří, do této kategorie spadají vstupní dveře do bytů, či dveří do kanceláří, zdravotnických zařízení, škol a hotelů. Mezi produkty značky SAPELI patří například i dveře se speciální antibakteriální úpravou.

PR článek společnosti Sapeli