Ceresit EPOXY 200DPI

Nové epoxidové spárovací hmoty a lepidla Ceresit přinášejí revoluci ve stabilitě barev, odolnosti a v komfortu při práci

Lepidla a spárovací hmoty na bázi epoxidových pryskyřic se používají pro trvanlivé a vůči chemickému zatížení odolné lepení a spárování keramických obkladů a dlažby. Ideální jsou pro použití v prostředí s agresivními vlivy a v trvale mokrých oblastech v interiéru i exteriéru.

V nabídce stavební chemie Ceresit nechyběly tyto materiály ani před nástupem nového systému. Současný sortiment je však v pravém slova smyslu revoluční, protože přináší mimořádně stabilní barvy a vysokou mechanickou a chemickou odolnost. Obkladači ocení rychlé a snadné zpracování a čištění, u investorů určitě zabodují krásné dekorativní přísady.

Dvousložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE89 ULTRAEPOXY PREMIUM je určena pro šířku spáry 1-15 mm a je pro ni charakteristická perfektní počáteční přídržnost a minimální skluz při aplikaci obkladů na stěnu.

Ideální je na mozaiky (lepidlo a spárovací hmota mají stejnou barvu), prémiové obklady a dlažbu a ve srovnání s běžnými lepidly a spárovacími hmotami poskytuje zvýšenou odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům. Ceresit CE 89 má hygienický certifikát a vynikající antibakteriální vlastnosti. Obkladač určitě ocení rychlost míchání (stačí jedno) a snadné a jednoduché zpracování (jako u běžných cementových materiálů). Otevřená doba je přitom až 60 minut. Investor uvítá výběr z devíti barevných odstínů.

Dvousložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL má podobné vlastnosti, z hlediska lepených a spárovaných materiálů se hodí na přírodní kámen. Uplatnění nachází i díky schopnosti snášet extrémní zatížení ve veřejných a průmyslových oblastech. Tato spárovací hmota a lepidlo je dostupná v šesti barvách.

Součástí sortimentu je CE 51 EpoxyClean, speciální čistič na odstranění skvrn, zbytků a znečištění od epoxidových spárovacích hmot ze všech typů keramických obkladů a přírodních kamenů.

shutterstock 627659855
Source: Shutterstock

Atraktivní přísady dokáží vytvořit kovový vzhled, stříbrný nebo zlatý lesk či neonový „look“

CE 52 Silver Dust je dekorativní přísada do jakékoliv barvy CE 89 k vytvoření jedinečného „kovového“ vzhledu. Stříbrný lesk snadno vytvoříte s přísadou CE 53 Silver Glow, zlatý zase s CE 54 Gold. Na jedinečný neonový „look“ se hodí dekorativní přísada Ceresit CE 55 Neon. Všechny přísady jsou určeny pro spárovací hmotu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM.

Stabilní barvy, vysoká odolnost, výborné zpracování a jednoduché čištění

Barvy obou epoxidových spárovacích hmot jsou mimořádně stabilní, dá se dokonce říci, že se nikdy nezmění! Brání tvorbě výkvětů a vyplavování pigmentů, smršťování a tvorbě trhlin. Spárovací hmota a lepidlo Ceresit CE 89 nabízí i zvýšenou odolnost proti UV záření, takže je předurčena pro exteriérové aplikace.

Díky vysoké chemické a mechanické odolnosti nacházejí obě spárovací hmoty uplatnění v bazénech, potravinářských a průmyslových provozech, vhodné jsou také do prostor s požadavkem na vysoké zatížení během provozu. Při vývoji těchto nových spárovacích hmot a lepidel byl kladen, vedle výsledné vysoké odolnosti a stálobarevnosti, velký důraz na jejich výbornou zpracovatelnost při lepení a spárování.

Nové epoxidové materiály řady Ceresit ULTRAEPOXY se jednoduše míchají a dobře se zatírají do spár. Důležitý je i komfort při práci – při čištění a mytí se nové materiály lépe odstraňují, při čištění se používá standardní nářadí pro cementové spárovací hmoty. Celkově tak vycházejí ve srovnání s podobnými výrobky, které jsou běžně dostupné na trhu, ve všech ohledech výrazně lépe.

Podrobné informace o lepidlech a spárovacích hmotách Ceresit na bázi epoxidových pryskyřic najdete na
https://www.ceresit.cz/cs/inovace/strong-epoxy-grout.html

ZDROJ: PR článek společnosti HENKEL