SPOLEHLIVÉ IZOLACE PRO VAŠI STAVBU OD ZÁKLADŮ AŽ PO STŘECHU

Zdroj: Dechtochema

Počátky společnosti Dehtochema se datují už k roku 1886 a od té doby prošla řadou významných změn. Patří k nim i změna obchodního názvu a změna loga v roce 2020

Od roku 2008 je  společnost Dehtochema součástí mezinárodní výrobní korporace TECHNONICOL. Díky tomuto spojení může na českém trhu nabízet bezkonkurenčně nejširší výrobní portfolio hydroizolačních a tepelněizolačních materiálů.

Prioritou v příštích letech bude implementace systémových řešení a maximální navýšen prodejů v segmentu kamenné vaty, jejíž produkce bude podpořena novým výrobním závodem, který rozjede výrobu již ve druhé polovině roku 2021.

Nový výrobní závod o rozloze 19,5 hektaru se nachází ve Wykrotech v Polsku, tedy 60 km severně od Liberce, a bude zaměstnávat přibližně 180 zaměstnanců. Již samotný rozsah projektu poukazuje na úroveň budoucí produkce.

MINERÁLNÍ VATA

Díky struktuře a vlastnostem vláken se jedná o vysoce účinný zvukověizolační a tepelněizolační materiál s vysokou mechanickou pevností. Je uznávaný i u nejnáročnějších zákazníků. Je také vysoce ohnivzdorný a ekologický.

Zdroj: Dechtochema

Dále v portfoliu firmy naleznete asfaltové pásy a šindele. Jejich sofistikovaná výroba je stále více uzpůsobena potřebám klienta. To zahrnuje i různou barevnou škálu povrchové úpravy materiálů. Hlavním cílem společnosti Dehtochema-TN i nadále zůstává zvyšování kvality výrobků a inovace produktů.

Díky tomu můžete v její nabídce nalézt speciální pásy pro vegetační střechy, pásy s vysokou požární odolností, mostní pásy nebo pásy sanačního charakteru. Základním produktem jsou tyto 3 typy pásů a šindele:

 

OXIDOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Jedná se o tzv. klasické asfaltové pásy, které mají povlakovou hmotu vyrobenou z asfaltu upraveného oxidací. Výrobky této řady se vyznačují dobrou zpracovatelností, nižší elasticitou a plasticitou a velmi příznivou cenou.

MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Základní hmotou pro výrobu modifikovaných asfaltových pásů je dokonale homogenizovaná směs asfaltů a SBS kaučuků. Pásy vynikají pružností a vyšším bodem měknutí povlakové hmoty. Jejich výhodou je dobrá zpracovatelnost při nízkých teplotách.

SAMOLEPICÍ ASFALTOVÉ PÁSY

Spodní vrstva těchto asfaltových pásů je samolepicí a překrývá ji lehce snímatelná fólie. Po odstranění této fólie se může pás jednoduše aplikovat bez pomoci hořáku. Samolepicí pásy přinášejí celou řadu výhod, jako je rychlejší aplikace a možnost použití v místech, kde je vyloučena práce s otevřeným ohněm.

ASFALTOVÉ ŠINDELE

Jsou určeny pro vytváření skládaných krytin šikmých střech. Je to nejrychlejší a pohodlné řešení pro složité a komplikované designy střech. Asfaltové šindele nevyblednou – jsou odolné proti škodlivým dopadům životního prostředí, rozpadu, korozi, požáru, a co je velmi důležité, dobře fungují při extrémních teplotách.

Vyznačují se příznivou cenou, dlouhou životností a jednoduchou a rychlou pokládkou. Jedná se o bezúdržbovou krytinu s ochranou proti UV záření a ztrátám barevnosti.

Zdroj: Dechtochema

EXTRUDOVANÝ POLYSTYREN XPS

Jde o moderní materiál, který se používá pro tepelnou izolaci základů, střech, podlah, potrubí a silničních a železničních staveb. Díky své homogenní a uzavřené struktuře má XPS TECHNONICOL dobré tepelněizolační vlastnosti a vysokou pevnost v tlaku, je odolný vůči hnilobě a je rozměrově a chemicky stabilní.

Zdroj: Dechtochema

ASFALTOVÉ PENETRACE A TMELY

Použitím penetračních nátěrů se zvýší přilnavost podkladu, který je potom připraven k natavování asfaltových pásů pro izolaci spodních staveb a v systémech plochých střech. Při použití penetrace dojde ke zpevnění podkladu a zkrácení aplikační doby při natavování asfaltových pásů.

LOGICPIR

Jedná se o desku vyrobenou z tuhého PIR (polyizokyanurát) a využívá se ve skladbě plochých střech. Jde o velmi tuhý a dokonale plochý tepelněizolační materiál, který je ideálním podkladem pro střešní krytiny, a to zejména pro syntetické membrány.

PVC FÓLIE

Jde o technologicky vyspělé materiály určené pro dlouhodobou hydroizolaci budov a staveb. Jedná se o moderní, spolehlivé a odolné hydroizolační materiály vyrobené pomocí technologie koextruze – v současné době nejlepší na trhu.

Zdroj: Dechtochema

SKELNÁ VATA

Jedná se o lehkou nehořlavou minerální vatu v roli, která je určena k tepelné a zvukové izolaci podkroví. Vata Euro Roll, vyrobená z recyklovaných skleněných lahví, je silná, pružná a odolná.

PR článek společnosti DEHTOCHEMA-TN a.s., více informací na www.dehtochema.cz.

RubrikyStavebnictvíŠtítky