Mokré zdivo? Vyřešíme

Odvlhčíme rychle, účinně a trvale sanační technologií pro všechny typy zdiva.

Patentovaná injektážní hmota je vytvořena na bázi překřížených polymerů (1kg injektážního gelu pojme až 150l vody ), které uvnitř kapilárního systému stavebního materiálu vytváří tlak.

Po nízkotlaké injektáži dojde k okamžité samovolné řetězové reakci, gel začne vázat vodu a tím vytváří izolační hmotu přímo v kapilárním systému, která tak zamezí prostupu další vody. Významnou vlastností gelu je jeho samovolné rozptýlení v kapilárním systému ve všech směrech vlhkého zdiva.

image 50401025
Zdroj: www.topsanace.cz

Samotné provedení injektáže se rozděluje na Horizontální a Plošnou injektáž.

Horizontální injektáž se provádí vždy nad  terénem.

Injektáž se provádí co nejblíže základům navrtáním otvorů Přibližně 15 cm od sebe (vzdálenost může být změněna podle struktury zdiva)

Otvory se vrtají pod šikmým úhlem až do 70% tloušťky zdi. Do otvorů jsou zasazeny speciální hmoždiny a tlakovou  pumpou je aplikován injektážní gel .

Počet řad a četnost otvorů (průměr 18mm) závisí na konkrétním stavebním materiálu.

image 50370561
Zdroj: www.topsanace.cz

Plošná injektáž se provádí vždy nad  terénem. Vrtací schéma vychází z pravidelné sítě. S ohledem na možný smíšený stavební materiál, může být systém vrtání otvorů jiný. Průměr otvorů je shodný s horizontální injektáží.

Při aplikaci plošné injektáže (vždy pod terénem) se vytvoří bochranná hráz i proti tlakové vodě.

Samotná aplikace injektážního  gelu do zdí je realizována pomocí speciálních injektážních ventilů, které se po aplikaci ponechávají ve zdi a jejich přesahující části jsou následně odseknuty.

image 67180545
Zdroj: www.topsanace.cz

Injektážní gel je i po vysušení reakční těsnící hmota, která se při náhodném styku s vodou opět nastartuje a začne reagovat a tím blokovat dalšímu průniku vody do zdiva.

Injektážní gel je nezávadný materiál s obsahem stříbra a má dlouho trvající účinky. ZÁRUKA 10 LET

image 67143169 1
Zdroj:www.topsanace.cz

https://www.topsanace.cz/kalkulace/

ZDROJ: PR článek www.topsanace.cz