Jak na moderní zařízení ložnice?

V ložnici trávíme až třetinu života. Kdo by to byl řekl? Aby to byl čas strávený příjemně, je třeba dobře vybrat nábytek, vymalovat stěny, zvolit ty pravé doplňky. Ložnice je totiž místem, kde relaxujeme a čerpáme síly do dalších dní. Tak jak na to správné a zároveň moderní zařízení ložnice?

V ložnici se nepracuje, ale odpočívá

V ložnici si můžeme číst knihu, lenošit nebo spát, rozhodně bychom tam ale neměli pracovat, řešit e-maily přes mobil nebo sledovat televizi. Ta v ložnici rozhodně nemá místo, stejně jako mobil. Ten ideálně odložte někde dřív, než do ložnice vstoupíte.

Začněte pěkně od podlahy

Když začnete vybavovat svůj byt, měli byste začít pěkně od podlahy. Je jedno, zda ho zařizujete úplně nově, nebo jen rekonstruujete. Podlaha je základ každé místnosti, ložnici nevyjímaje.

Víte, že podlaha v ložnici by měla být hřejivá a měkká? Kdo by totiž chtěl ráno po probuzení stoupnout na studené dlaždičky? To by ten den moc dobře nezačal. Když se ale postavíte na příjemnou a hřejivou podlahu, je to hned jiné.

Naši předci používali na podlahu prkna, dřevěné podlahy patří mezi nejoblíbenější i dnes. Jsou stabilní a odolné vůči teplotním i vlhkostním výkyvům, rychle a snadno se instalují, jsou dostupné v mnoha barevných variantách a z různých druhů dřeva.

Zdroj: archiv

Pusťte se do výběru postele, na kterou patří nejen matrace, ale i povlečení

Další důležitou součástí ložnice je nábytek. Chybět nesmí šatní skříň, komoda ani postel. Ta by měla rozměry odpovídat velikosti ložnice a vaší tělesné konstituci. Pořídit si k ní musíte také kvalitní matraci a příjemné, savé a prodyšné povlečení.

Ano, na něj se stejně jako na prostěradlo často zapomíná. Ne že bychom si ho nepořídili, ale jeho výběru nevěnujeme tolik pozornosti, kolik si zaslouží.

Víte, že při výběru povlečení je třeba se zaměřit nejen na design a rozměry, ale také na materiál? Právě od něj se totiž odvíjí vlastnosti povlečení, které zase ovlivňují kvalitu našeho spánku. Když se pod povlečením budeme potit, bude nás studit, asi se moc dobře nevyspíme. Mezi nejoblíbenější materiály patří:

  • Bavlna, která snese i vysoké teploty praní a žehlení, je prodyšná, savá a příjemná na dotek.
  • Krepové povlečení, které si oblíbily hlavně praktické hospodyňky, nemusí se totiž žehlit.
  • Povlečení z bavlněného saténu, které je lesklé, stálobarevné, příjemné na tělo a při správné péči vám bude dlouho sloužit.
  • Povlečení z mikrovlákna, které je hebké jako peříčko a rychle schne.
  • V zimě zahřeje flanelové povlečení.

Nepodceňujte ani vytápění

V ložnici nesmí být ani příliš teplo, ale ani příliš zima. Jenže jak toho docílit? Co takhle vsadit na vytápění krbem? Díky němu poznáte, proč se tak často hovoří o teplu domova. Dřevo vás zahřeje, plápolající plamínky se postarají o příjemnou atmosféru v bytě.

Víte, že doporučená teplota v ložnici se pohybuje mezi 16 a 18 °C?

ZDROJ: PR článek