Minerální desky Multipor zateplily vnitřní portál nového kostela Krista Spasitele v Praze

Nová dominanta Prahy, kterou realizovala divize 9 společnosti Metrostav a. s., byla slavnostně vysvěcena v listopadu 2020 pražským arcibiskupem kardinálem Dominikem Dukou.

Minimalistická stavba nového kostela vznikla podle návrhu architektů Jakuba získat a Pavla Šmelhaus a zahrnuje i komunitní centrum se sálem, klubovna a kavárnou. Kostel jednoduchých geometrických tvarů s bílou fasádou zapadá do prostředí tvořeného převážně panelovými domy.

Má tradiční jednolodní půdorys, výrazný portál a věž se zvony. Interiér vybavili liturgickými prvky sochaři Petr Váňa a Stanislav Kolíbal. Návrh objektu kostelu a komunitního centra kombinuje tradiční prvky s moderními přístupy a technologiemi a je plný stavebních, konstrukčních, materiálových a technických zajímavostí.

Svým dílem do této zajímavé mozaiky přispěla i společnost Xella, která na objekt dodávala mimo jiné minerální desky Multipor a lehkou maltu Multipor. Ty jsou použity kromě vnitřního zateplení kavárny také na zateplení celého vstupního portálu Kostela Krista Spasitele.

Zdroj: Xella