Případová studie: Instalace a provoz vysokoteplotního tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 H HT v Praze

Daikin uvedl na trh v roce 2020 nové vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT s nominálním výkonem 14, 16 nebo 18 kW, které i při venkovní teplotě -15 °C dokáže dosáhnout teploty vody na výstupu 70 °C pouze termodynamickým cyklem bez podpory záložního elektrického ohřevu a které je navíc díky akustickému výkonu 54 dBA velice tiché.

Přidaná hodnota dveří se skrytou zárubní Dorsis? Akustický útlum!

Můžete stavět z betonu, cihel, dřeva nebo skla, spojovacím článkem moderních projektů je koncept umírněné elegance a minimalismu. Díky skrytým zárubním DORSIS mají architekti i stavitelé šanci volně pracovat s estetikou prostoru a respektovat příklon k přímým liniím a minimalismu.

Ostře sledovaná nádraží a okna, co vydrží

Vesnická nádraží, to jsou vzpomínky na staré časy. Krásná, ale účelná architektura, pokladna, která se otevírala hodinu před příjezdem vlaku, návěstí a zápraží, sem tam i okénko s občerstvením. Nádraží, co voněla dálkou a romantikou. Rušno bylo jen když přijel vlak. Je dobře, že se tyto půvabné budovy rekonstruují a přitom si naštěstí zachovávají svůj historický ráz.

Česká pobočka Kaldewei podporuje obnovu lesů

Zaměstnanci české a slovenské pobočky výrobce koupelnových řešení Kaldewei sázeli na začátku dubna nový les v Černické oboře Panství Bechyně nedaleko Sudoměřic u Bechyně. Během několika málo hodin zasadili zhruba 1000 dubů zimních a 200 modřínů opadavých. Celková osázená plocha je tedy asi 1500 metrů čtverečných.

Materiály 3. tisíciletí

Z čeho se bude stavět? Materiály v architektuře pro 3. tisíciletí

Jaké budou materiály třetího tisíciletí? Už dnes je vidět, že mnoho architektů či projektantů bere téma trvalo udržitelné výstavby velmi vážně. Jejich prioritou není však jen pracovat s materiály, které jsou v soulady s touto filozofií, ale čím dál častěji je vidět snahu navrhovat stavby, které respektují základní přírodní principy.

Zateplovat lze i bez hmoždinek

Zateplovat lze i bez hmoždinek

Problematika moderního zateplení domu dnes odhaluje i několik mýtů z minulosti, které nemají z pohledu konstrukce současných zateplovacích systémů naprosto žádné opodstatnění.

Ani jahody se bez správného světla neobejdou

Farma Vraňany Hanč na Mělnicku, proslulá především pěstováním jahod, otevřela nedávno pro své zákazníky nově vybudované farmářské centrum s prodejnou, kavárnou a bistrem. Příjemné osvětlení celého areálu zajišťují inovativní svítidla Zumtobel a Thorn.