Jak se bydlí na 25 čtverečních metrech? Odpověď nabízí Ulita

Několik let dlouhá cesta lemovaná desítkami skic a vlastní zkušeností. Na jejím konci je optimální půdorys pro situace, kdy cílem není budovat a vlastnit. Ulita má ambici ukázat, že když se vzdáte čtverečních metrů, můžete získat až nečekaný prostor. Pro sebe.

Austrotherm přináší na český stavební trh dosud chybějící portfolio

Přední evropský výrobce špičkové tepelné a zvukové izolace, rakouský Austrotherm GmbH, vstoupil na český trh. Značka s historií od roku 1953 koupila českého výrobce DCD IDEAL a získala tak dva zavedené výrobní závody. Vstup koncernu znamená především investice do výrobních technologií, zaměstnanců a nabídku produktového portfolia, které v tuzemsku dosud nebylo.

Hydroizolační asfaltový pás Eco-Activ pomáhá nejen k lepšímu ovzduší

Asfaltové pásy Eco-Activ od značky BMI Icopal aktivně přispívají nejen ke zlepšení kvality ovzduší, lidského zdraví ale i udržitelné výstavbě. Tento inovativní hydroizolační materiál pro ploché střechy je založen na principu autokatalýzy, která zbavuje okolní prostředí škodlivin. Jeho bílý povrch navíc přispívá ke snižování energetické náročnosti budov.

Probouzejte se odpočatí díky čistému vzduchu

Přirozeným důsledkem požadavku na neustálé snižování spotřeby energií je stále se zvyšující kvalita nových i rekonstruovaných staveb. Kvalitnější okna, fasáda i jednotlivé stavební detaily dokáží snížit energetickou spotřebu budovy téměř na nulu.

Ilustrace navrženého návrhu větrné turbíny. Výzkumníci tvrdí, že turbína by měla být detekovatelná minimálně 30 sekund před potenciální srážkou.

Ornitologové se shodují: Pruhované turbíny mohou snížit úmrtnost mořských ptáků

Snaha o snížení úmrtnosti ptáků na lopatkách větrných turbín se datuje už před rok 2020, protože právě v tomto roce byla publikována norská studie, která udávala, že natření jedné z lopatek načerno může snížit nehody až o 70 %. Klíčem k pochopení, proč k takovým nehodám dochází, ovšem není jen pátrání po příčinách a možném řešení, ale především porozumění, jak ptáci vidí své okolí.

Prémiové omítky Baumit – řešení pro každou stavbu

Ne nadarmo se říká, že fasáda dělá dům. Právě její různorodost z pohledu volby materiálu, typu povrchové úpravy či barevného odstínu je vizitkou každého architekta, projektanta či investora, který vnáší do finální podoby rodinného či bytového domu svůj individuální pohled a představy.