PENTA HADID4

Budova České pošty u Masarykova nádraží našla kupce. Penta zde vybuduje komerční prostory

Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. Penta již staví v těsné blízkosti nádraží dvě polyfunkční budovy.

Pošta v objektu provozovala pobočku a depo. Provoz obou částí do loňského roku ukončila. Penta staví v těsné blízkosti Masarykova nádraží v ulici Na Florenci dvě polyfunkční budovy za 2,2 miliardy korun podle návrhu zesnulé architektky Zahy Hadidové a zároveň pracuje na rekonstrukci prostor nádraží.

„Dnes proběhla e-aukce budovy pošty v Praze v ulici Hybernská, ze které vyšel vítěz, který nabídnul 220 milionů Kč, což byla zároveň minimální nabídková cena. Nyní budou probíhat následné kroky, jako podpis smlouvy a složení ceny,“ řekl mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Penta podle Mravinace plánuje, že zrekonstruuje památkově chráněnou část objektu a druhou nevyhovující část zbourá. Na místě chce vybudovat komerční prostory. Historickou budovu nádraží z 19. století a jeho okolí začaly dráhy společně se společností Penta Real Estate opravovat v roce 2011.

Dosud bylo zrekonstruováno například zastřešení odjezdové haly, skleněné průčelí, technologie, žulová podlaha, toalety a některé obchodní prostory. Vznikly také nové pokladny ve větší blízkosti nástupišť.

Na brownfieldu u Masarykova nádraží směrem k autobusovému nádraží Florenc Penta chystá další výstavbu. Celkem hodlá v lokalitě investovat deset miliard korun.

red